ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

„Z těch sedmačtyřiceti v kraji je na Benešovsku stále jen jeden jediný případ,“ řekla ve středu 18. března odpoledne mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová s tím, že další informace o počtu nemocných vydá za předchozí den KHS kolem deváté hodiny dopoledne.

Kromě toho, že se o už třech nakažených z Týnce mluví, byť neoficiálně, přímo tam, totožná informace 'vyplula' ve středu odpoledne také z opačné strany okresu, z Vlašimska.

„Hledám na webu Benešovského deníku informace o koronaviru a počtu nakažených v okrese, a vy tam stále máte jen jeden případ,“ vyčítal čtenář při krátkém telefonátu. „Slyšel jsem ale, že v Týnci už máte tři nemocné. Všichni se měli vrátit z lyžovačky v Itálii,“ řekl zdroj bez toho, aby se ho autor článku vyptával na jakékoliv informace o koronaviru. „Mám to z Prahy,“ dodal, ale konkrétní být nechtěl.

O zatím jen jednom případu slyšel, byť také neoficiálně, starosta Týnce Martin Kadrnožka. Ten přitom zastává názor, že není dobré konkretizovat místo, kde se nemocní vyskytovali.

„Po městě teď běží spousta drbů. Když si vezmete, v jakém stavu šíření viru je, dá se logicky očekávat, že se objeví dřív nebo později v každém městě a každé vesnici,“ řekl a přiznal, že nemá žádné informace o tom, jaká opatření by radnice měla přijmout v případě, že se nákaza ve městě skutečně prokáže.

„Platí nařízení vlády, a to naši strážníci kontrolují. Také dodržujeme doporučení hygieniků,“ uvedl starosta. Podle něj je stejně důležité, aby lidé zachovali klid a nešířila se panika.

„To, že vím, že mám pozitivně testovaného souseda, přece neznamená, že budu důsledněji dodržovat daná pravidla. Ta bych měl dodržovat pořád, i když soused nakažený není. Psát konkrétně, kde se nákaza vyskytla, dodržování doporučených pravidel ani klidu obyvatel neprospěje,“ míní starosta Týnce Martin Kadrnožka.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník