Ve středuskončila sbírka Ježíšku, prosím tě, která plnila přání dětem z dětských domovů Racek a Sedlec–Prčice. I přes nepřízeň počasí se podařilo vybrat většinu dárků a potěšit spoustu dětských srdcí.

„I letos se nám podařilo splnit téměř všechny tužby, které děti vzkázaly Ježíškovi,“ uvedla Daniela Bukovská jedna z organizátorek akce.

„Některá přání jsou velice kuriózní,“ usmívá se Bukovská „Nevěřili byste, kolik dětí si přeje, něco tak obyčejného, jako je karton limonád, nebo šišku salámu. Občas dokonce touží po čínských polévkách nebo stříbrných peckách do uší,“ vysvětluje Bukovská.

„Chtěla bych poděkovat všem těm, kteří letos pomohli vykouzlit úsměv na dětské tváři a přispěli jakýmkoli dárkem,“ uvedla Daniela Bukovská. Děti si prý většinou přejí drobnosti, které se pohybují v řádech sto korun. I letos se organizátoři pojistili a mají ještě pár drobností v záloze, aby se dostalo skutečně na každého.

Svá přání svěřilo Ježíškovi něco kolem 70 dětí od čtyř let věku. „Plníme jim konkrétní přání, která nám sepíšou jako dopis pro Ježíška. Částka za jeden seznam nesmí přesáhnout tisíc korun,“ popisuje pravidla Bukovská.

Letos se bohužel celé akci vůbec nedařilo. Situaci komplikovalo jak špatné počasí, tak fakt, že účast odřekly dva pěvecké sbory, které zde měly vystupovat.

Ani ti, kteří pomoci chtěli, ale časové nebo privátní okolnosti jim to nedovolily, nemusí věšet hlavu. „Shromažďujeme dárky i dnes od 14 do 17 hodin mimo původní plán, a dále jsme domluveni s papírnictvím u Sedláků, že zde mohou dárci, ještě do tohoto pátku dárky nechávat,“ dodala Bukovská.

K slavnostnímu předání všech vánočních překvapení dojde v sobotu od 10 hodin v Dětském domově Racek a v neděli ve stejnou dobu v Sedlci-Prčici.