VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednání o spolupráci vedou v Neveklově, Pyšelích, Sázavě a Trhovém Štěpánově

Benešovsko – Jak prudce se rozvíjí jedno z nejmladších měst Benešovska, Pyšely, lze vidět nejen na vlastní oči podle masivního stavění rodinných domů, ale poznat se to dá i podle voleb. Zatímco v roce 2010 stačilo na tehdejší počet obyvatel devět zastupitelů, pro komunální volby 2914 už Pyšelští vybírali komunálních politiků jedenáct.

18.10.2014
SDÍLEJ:

Výsledky voleb v Trhovém Štěpánově.Foto: Zdeněk Kellner

Počet zastupitelů je přitom určen právě podle počtu obyvatel sídla. Zastupitelů musí být lichý počet. Zákon však určuje jen jeho nejnižší a nejvyšší množství.

Nejoblíbenější zastupitelkou, a to platí i při porovnávání s muži, se stala státní úřednice třiapadesátiletá Dana Drábová. Kandidátka Starostů a nezávislých obdržela 490 hlasů. Primát získala i v roce 2011 s dokonce 517 hlasy.

Hned za ní se se 422 hlasy (478 před čtyřmi roky) umístil dosavadní starosta města, Stanislav Vosický (60 let), ze stejné kandidátky.

Povolební situace v Pyšelích je celkem jasná. STANu stačí k získání většiny v jedenáctičlenném sboru města přesvědčit ke spolupráci jediného zastupitele. A to nejspíš nebude pro zkušené politické harcovníky, v čele s dlouholetým starostou Stanislavem Vosickým, žádný problém.

Pyšely

Právě Vosickému a už prověřeným a osvědčeným lidem důvěřuje většina voličů. Ti hlasováním ukázali, že si nepřejí dramatické změny, které by s sebou do Pyšel mohli přinést jejich noví obyvatelé, mnohdy dravci s manažerskými zkušenostmi z řízení velkých firem.


Trhový Štěpánov

Domluvit se možná nebude velký problém ani v Trhovém Štěpánově, i když pohled na koláč grafu volebních výsledků vypadá hodně pestře. Aby ne. O práci v zastupitelstvu s 15 členy usilovalo 150 kandidátů na deseti listinách. Neuspěla pouze Unie rodičů.


Nejsilnější mandát a tři křesla k tomu i titul nejoblíbenějšího kandidáta, jímž je místostarosta Josef Korn (53 let) s 346 hlasy, získali Hasiči Trhový Štěpánov, jedna ze tří volebních sil poskládaných dobrovolnými hasiči.

Právě oni se nyní domlouvají na spolupráci s dalšími subjekty, například i s hasičskými kolegy nebo zastupiteli ze dvou kandidátek Sokolů.

Vzhledem k tomu, že dosavadní starosta Václav Nekvasil už o post prvního muže města usilovat nebude, je zřejmé, že nejvážnějším adeptem na starostu Trhového Štěpánova je Nekvasilův dlouholetý zástupce, Josef Korn.

„Hodně jsem se od pana Nekvasila naučil a za to mu děkuji. O místo starosty se ucházet budu a jsem připravený tuhle práci zastat a zvládnout," uvedl v pátek 17. října Josef Korn.

Kdo se ve Štěpánově stane místostarostou, určí nejen dohadování nejúspěšnějších stran, ale především ustavující schůze nového zastupitelstva. Ta se koná v jídelně zemědělského družstva v pondělí 10. listopadu od 18 hodin.

Neveklov

Vítězem voleb v Neveklově je Sdružení nestraníků v čele s Janem Slabým (60), starostou města. Kromě něj se do zastupitelstva probojovali i jeho tři spolukandidáti.

Právě Jan Slabý je nyní ten, kdo jedná s dalšími úspěšnými, například i sse Sdružením TOP 09 a Nezávislých kandidátů, která brala stejně mandátů.

„Ano, o post starosty budu usilovat znovu," potvrdil Jan Slabý, s 493 hlasy nejoblíbenější politik města. Jen o dva hlasy méně bral historik Michal Sejk na kandidátce Volba pro Neveklovsko (3 křesla). Naprázdno vyšla v Neveklově jen ČSSD.

Sázava

Téměř třetinu hlasů v Sázavě získali Starostové a nezávislí v čele se starostou Petrem Šibravou (55 let). Kandidátem s nejsilnějším mandátem je ale Milan Štědra (57), vedoucí infocentra. Ten svému šéfovi utekl jen o tři hlasy, má jich 588.

Starosta Sázavy Petr Šibrava včera potvrdil, že na spolupráci dvou nejúspěšnějších stran po volbách 2010 a vlastně i těch posledních 2014, se nic nemění. Spolu s ČSSD má STAN deset mandátů a to v sedmnáctičlenném sázavském grémiu stačí na pohodlné prohlasování čehokoliv. Třeba i volby starosty a místostarosty.

„Jednání sice nejsou ještě uzavřená, skončíme je v pondělí podpisem smlouvy, ale vlastně jsme už nyní domluveni," přiznal včera Petr Šibrava s tím, že ustavující zasedání nového nejvyššího orgánu města bude pravděpodobně na 3. listopadu.


NOVÍ ZASTUPITELÉ

Trhový Štěpánov: Josef Korn, Karel Pokorný, Lubomír Pazour (Hasiči TŠ), František Kužel, František Dvořák, Štěpánka Bézová (Hasiči Sedmpány), Tomáš Neděla, Karel Kulíček (Organizace 5. prosince), Miroslav Petrásek, Lukáš Kroupa (SDH Dalkovice), Marek Musil (IZKTŠ), Václav Nekvasil (STAN), Alena Vilímovská (TS Sokol), František Štika (TJ Sokol – kopaná), František Boušek (KDU-ČSL).

Neveklov: Jan Slabý, Pavel Vosolil, Jana Rabiňáková, Milan Šeba (Sdružení nestraníků), Jana Mužíková, Ladislav Trumpich, Renata Mošničková, Andrea Pitelková (TOP 09, Nezávislí kandidáti), Michal Sejk, Miroslav Šmejkal, Karel Tikovský (Volba pro Neveklovsko), Václav Fialka (Hasiči venkova), Jana Sajdlová (Občané Neveklovska), Jana Žabová (KDU-ČSL), Jiří Svatek (SNK Hasiči venkova).

Sázava: Milan Štědra, Petr Šibrava, Jindřiška Šedová, Radek Tupý, Hana Albrechtová, Zdeňka Kotzotová (STAN), Bohuslav Vtípil, Josef Fiala, Jaroslav Krajc, Jitka Šišáková (ČSSD), Vladimír Dvořák, Monika Pospíšilová (Pro Sport a Zdraví), Václav Novotný, Ondřej Burian (SNK Evropští demokraté), Vladimír Rus (KSČM).

Pyšely: Dana Drábová, Stanislav Vosický, Iva Niklesová, Jan Nádvorník, Jan Tupý (všichni STAN), Štěpánka Bednářová , Marian Klásek (Pyšely: Dobrá adresa), Tomáš Havlíček, Lucie Barešová (Pro naši obec), Martin Zaradička (ODS), Jan Kostrhoun (Hasiči Pyšely).

Autor: Zdeněk Kellner

18.10.2014
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Pomocní dělníci ve výrobě, uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 19. Poznámka: Pracoviště Benešov Benea, zdravé osoby, nutná lékařská prohlídka. První kontakt telefonicky. Po dohodě termínu projednání místa v Benešově, Čechova 437. Pracoviště: Ayb - v.v. s.r.o. - benea, Křižíkova, č.p. 1529, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Bankovní makléř 22 000 Kč

Bankovní makléři Osobní bankéř/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Vlašim, - denně se potkávat se zajímavými lidmi a pomáhat plnit jejich sny- pracovat s nejnovějšími digitálními technologiemi a učit klienty, jak se používají naše aplikace- pomocí unikátního poradenského modelu radit klientům jak dobře hospodařit s penězi, - neustále se zajímat o klienty a o to, jakou mají zkušenost s bankovními produkty a vymýšlet způsoby, jak tuto zkušenost obohatit - být aktivní a neustále zlepšovat své obchodní dovednosti.Požadavky:, - máte min. SŠ vzdělání (maturita) a chuť se zdokonalovat- jste rád/a mezi lidmi a komunikační dovednosti patří mezi vaše silné stránky- nečekáte na úkol, dokážete aktivně oslovit klienta- proudí vám v žilách "digitální" krev (alespoň z části:-)) a nebráníte se používat sociální sítě- dokážete přijmout zodpovědnost a je na vás spolehnutí, - usilujete o co nejlepší individuální výsledky, smysl pro týmovou práci, Nabízíme:- práci, která má smysl jak pro vás, tak v očích ostatních- možnosti, které může nabídnout pouze velká banka. Takové věci se prostě jinde naučíte stěží- skvělý přehled v bankovním oboru a možnost zdokonalit se v něm- dobrou odměnu a k ní super benefity, které využijete při každé příležitosti.https://www.velkemoznosti.cz., 25 dnů dovolené ročně- 5 dnů zdravotního volna bez udání důvodu- Zvýhodněné produkty a služby České spořitelny i partnerských společností- Nadstandardní příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění v celkové výši až 25 200 Kč/rok- Kariérní růst napříč finanční skupinou ČS- Program pro rodiče, který se po narození dítě vrací zpět do práce, - Příspěvek na hlídání dětí (až 4000 Kč)- Stravenky ve výši 95 Kč/den plně hrazené zaměstnavatelem- Systém Cafeterie umožňující si vybrat nejrůznější zážitky v hodnotě 6000 Kč/rok- Možnost stát se členem jednoho nebo více sportovních a kulturních klubů- ozsáhlé spektrum rozvojových a vzdělávacích programů, včetně jazykových kurzů- Placené volno na charitu..., Výběrové řízení proběhne dne 5.6.2018 od 10 hodin na pobočce České spořitelny ve Vlašimi. Pracoviště: Česká spořitelna a.s. vlašim, Lidická, č.p. 1697, 258 01 Vlašim. Informace: Radka Klíchová, +420 735 711 150.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč

Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště Votice, provádění výrobních operací, obsluha osazovacích automatů, obsluha optického testeru, ruční osazování součástek, pájení, montážní práce. Práce v denní úkolové normě v třísměnném režimu. Vzdělání v elektrooboru výhodou. Zácvik, proškolení, test., schopnost komunikace a čtení pracovních postupů v českém jazyce, orientace ve výrobních výkresech, manuální zručnost,soilehlivost, trpělivost, pečlivost. Dobrý zrak., Návštěvní hodiny pro zájemce o zaměstnání: Votice pondělí, středa 8.00 - 15.00 hod.. Pracoviště: Nvision czech republic a.s., Klášterní, č.p. 1, 259 01 Votice. Informace: Anna Musilová, +420 317 079 079,317 079 804.

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 20 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve výrobě (kromě hutní výroby a slévárenství) Mistr v logistice. Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Petrovice u Bystřice, Požadujeme: řízení a organizace prací, dohled nad plněním úkolů a dodržováním časového harmonogramu, kontrola dodržování bezpečnosti práce, kontrola technického stavu vybavení a strojů, zaškolování pracovníků, kontrola a vyhodnocování práce a výroby, motivování pracovníků, komunikace s dodavateli a zákazníky. Znalost na základní úrovni Excel. Znalost výuky ANJ.13 mzda, stravenky, příspěvek na penzijní a životní pojištění, volný vstup do plaveckého bazénu v Benešově. První kontakt telefonicky.. Pracoviště: Alpla spol. s r.o.., 257 51 Bystřice u Benešova. Informace: Lenka Karmazínová, +420 603 824 858.


Sokolský slet, ilustrační foto.

Ochutnávku XVI. všesokolského sletu uvidíte v neděli v Brandýse

Lítačka

Cestování veřejnou dopravou s Lítačkou se brzy obejde i bez karty Lítačka

OBRAZEM: Nejlepší fotografie z víkendových akcí

Střední Čechy /ANKETA/ - Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů pořízené během uplynulého víkendu.

Neřež pokřtí své nové album v sobotu v Sázavském klášteře

Sázava - 20 let Neřež je název alba, které na dvou CD mapuje dvě desetiletí této legendární kapely. Kromě lety prověřených hitů ale přináší také nové písničky, na nichž se podílely i zpěvačky Marie Rottrová a Lucia Šoralová. Nahrávka bude pokřtěna v sobotu 26. května na velkém koncertu v Sázavském klášteře. Více již v rozhovoru se spoluzakladatelem skupiny, zpěvákem a kytaristou Zdeňkem Vřešťálem.

Úterní ráno bylo plné motorkářské smůly

Střední Čechy – Smolné ráno zažívalo v úterý hned několik motocyklistů. V různých koutech středních Čech se stali účastníky dopravních nehod.

Kladrubské hry odstartovaly svou druhou stovku

Kladruby – Další zápis do historie Rehabilitačního ústavu Kladruby začaly v úterý 22. května psát už 101. Kladrubské hry. Ty úplně první si vymyslel Vojmír Srdečný v roce 1948. A jen zdravotní důvody, jak při zahajovací řeči zmínil ředitel ústavu Josef Hendrych, zapříčinily, že se bývalý tělocvikář tentokrát jejich zahájení nezúčastnil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT