Jedlíci z širokého okolí se sjedou v sobotu 8. prosince již po osmé do Prosenické Lhoty, kde místní Sbor dobrovolných hasičů pořádá soutěž v pojídání.
„Sedmkrát se konzumovala sekaná. Jelikož jí v loňském roce spořádal Vladislav Hodík ze Sedlčan za hodinu 2650 gramů, čímž překonal svůj dosavadní český rekord a nastavil tak laťku velmi vysoko, je letos pro jedlíky připravená uzená vepřová krkovice,“ vysvětlil změnu starosta sboru Petr Červenka.
Celá akce je pořádaná ve spolupráci s agenturou Dobrý den z Pelhřimova, takže půjde opět o zápis do české knihy rekordů. Jako v minulém ročníku, tak i letos se do Prosenické Lhoty sjedou největší jedlíci z celé republiky. Zejména držitel několika rekordů v pojídání různých poživatin Kamil Hamerský, dále pak Miroslav Helebrant z Jindřichova Hradce a další borci. To vše opět za dohledu televizní kamery.
„V šedesátiminutovém limitu mají soutěžící možnost konzumovat jakékoli přílohy a nápoje. Do hodnocení se počítá jen snědená krkovice, kterou musí v sobě udržet po dobu trvání soutěže. Minulý rok jsme museli jednoho soutěžícího diskvalifikovat, když porušil pravidla a to přímo u stolu,“ decentně upřesnil Petr Červenka skutečnost, že viník neudržel žaludek na uzdě.
Akce začíná v 19.30 hodin a po skončení soutěže pokračuje večer, provoněný uzeným, mikulášskou zábavou.