„Pokolikáté jsme se tady letos sešli, vám nepovím. Ale Hasičský ples ve Vranově je už tradice, která sahá někam hluboko do minulosti," uvedl starosta Sboru dobrovolných hasičů Vranov Jan Roubíček, který úderem osmé hodiny večerní odstartoval svým krátkým projevem spontánní plesovou atmosféru. Od té doby až zhruba do tří hodin do rána hrála k poslechu a hlavně tanci bezmála dvou stovkám tanečníků kapela VaT pod vedením Milana Včeláka.

Jako na každém správném plese ani na tom hasičů z Vranova nechyběla tombola. A ne jen jedna, ale rovnou dvě. Malá a velká. Zatímco do té malé stál lístek symbolických dvacet korun a lidé v ní mohli vyhrát méně hodnotné ceny, jako plechovku piva nebo třeba smetáček a lopatku, do té velké stál lístek korun padesát.

„U té malé se člověk hned po koupi lístku dozví, zda něco vyhrává, a pokud ano, tak co. Ta velká se losuje až po půlnoci a jsou tam i daleko zajímavější ceny. Třeba divoké prase, slevové poukázky do obchodů či servisů nebo celý karton piv," vysvětlil v průběhu sobotního večera Jan Roubíček a dodal, že o návštěvníky plesu bude dobře postaráno i co se týká jídla. Kromě nepřeberného množství alkoholických, ale i nealkoholických nápojů si mohli po celý večer lidé dát také něco z lákavě vonící kuchyně.