„Během šestého ročníku festivalu Jeden svět Benešov budeme společně s diváky hledat domov. Jak napovídá už název tématu, bude se festival soustředit na současnou situaci, a to na migrační krizi, už svým zahájením, dokumentem Syrská Love Story, který dáváme dnes od 19.30 v Muzeu umění a designu Benešov," uvedla hlavní organizátorka Jednoho světa Benešov Kateřina Fumferová.

Nevynechejte ale ani další dokumenty. Například v pátek ve stejný čas strhující dokument V paprscích slunce, nebo si poslechněte něco o průmyslovém chovu hospodářských zvířat a jeho vlivu na životní prostředí v sobotu od 15 hodin v dokumentu Cowspiracy.

„Ale hlavně dorazte na zakončení s dokumentem Mallory, kde vás bude čekat překvapení," dodala Kateřina Fumferová.

Pyžamo je jakési synonymem domova, říká spoluorganizátorka Jednoho světa Benešov

V poněkud nevšedním oblečení rozdávala o uplynulém víkendu v centru Benešova trojice mladých lidí informační letáky k šestému ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Benešov, tentokrát s podtitulem Hledání domova.
Proč se pro tuto příležitost oblékli právě do pyžam, vysvětlila Tereza Kunická z Benešova.

Můžete čtenářům Benešovského deníku vysvětlit, proč máte na sobě oblečení, které se hodí spíš do postele než do města?
Důvod je prostý. Propagujeme tady festival Jeden svět Benešov, jehož letošní téma je hledání domova. A my tady tak trochu domov hledáme, proto ta pyžama, jako takové synonymum domova, a zároveň se snažíme nalákat lidi, aby přišli na projekce, které se budou konat od čtvrtka 7. dubna do soboty 9. dubna v benešovském Muzeu umění a designu nebo Domově seniorů ve Villaniho ulici.

Dneska se koná Pochod za povidlovým koláčem. Nezapojíte se také?
To asi ne. Maximálně půjdeme jen tak nějakou kratší linii, ale oficiálně se přihlašovat nebudeme.

Kdo tady s vámi ještě je?
Festivalový kolega Martin Dýšek z Poříčí nad Sázavou a Luděk Balla z Benešova.