„Musím říct, že je to opravdu nezapomenutelný zážitek. Loni si pro nás soubor připravil pohádku, opět z per Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Červenou Karkulku a bylo to naprosto úžasné," neskrývala nadšení zastupitelka Městského úřadu Neveklov Jana Mužíková s tím, že tento rok vystoupí Dětská opera Praha v Neveklově již podruhé.

Poprvé si jej mohli zájemci přijít poslechnout tuto středu do neveklovské synagogy, kde zazněly písničky Karla Hašlera a opera Brundibár, kterou na libreto Adolfa Hoffmeistera zkomponoval Hans Krása.

„Zatímco každoroční vystoupení na náměstí je zcela zdarma, ve středu se vybíralo dobrovolné vstupné, jehož výtěžek se použije na opravu střechy naší synagogy," vysvětlila Jana Mužíková a dodala, že kromě zhudebněné pohádky Červená Karkulka má DOP ve svém repertoáru například ještě pohádku Budulínek či Šípková Růženka.

Vystoupení, které bude trvat zhruba devadesát minut, začíná v 16 hodin a při špatném počasí se bude konat v zasedací místnosti Městského úřadu Neveklov na náměstí.

Dětská opera Praha
Dětská opera Praha (DOP) je soubor dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Založila ji v roce 1999 na základech své soukromé hudební školy sólistka opery Národního divadla v Praze a profesorka zpěvu na Pražské konzervatoři Jiřina Marková-Krystlíková. Soubor má v současnosti široký repertoár, částečně nastudovaný i v italštině a němčině. DOP vydala osm CD. Z iniciativy DOP byla rovněž založena mezinárodní pěvecká soutěž Pražský pěvec, pro účastníky od 8 do 26 let v pěti kategoriích. Zdroj: webové stránky DOP