Do volebních místností zamířilo opět velké množství lidí. Volební účast v okrese byla necelých 74 procent. To je skoro o procento více, než v 1. kole před 14 dny. Zároveň je to historicky nejvyšší účast u prezidentských voleb, v roce 2013 přišlo k druhému kolu 62 procent a před pěti lety 70,5 procenta voličů.

Prvním sečteným okrskem na Benešovsku byl ve čtvrt na tři odpoledne ten v Chlebech. Zde vyhrál Petr Pavel v poměru 55 ku 45 procentům. Přitom v 1. kole zde dominoval s 52 procenty Andrej Babiš. Babiše zde v 2. kole nevolili všichni, kteří mu dali hlas v kole prvním. Další okrsky pak následovaly v rychlém sledu a všechny hlasy byly na Benešovsku sečteny krátce po 16. hodině. To už bylo také jasné, že Petr Pavel bude novým českým prezidentem.

V 1. kole vyhrál před dvěma týdny na Benešovsku Petr Pavel s 36 procenty, Andrej Babiš byl v okrese těsně druhý s 35 procenty.

Pokud se podíváme na výsledky předešlých prezidentských voleb v roce 2013 a 2018, byl vítězem pokaždé pozdější prezident Miloš Zeman. Před deseti lety porazil na Benešovsku ve 2. kole s 56 procenty Karla Schwarzenberga, v roce 2018 pak Jiřího Drahoše, když získal 51 procent hlasů.

Podívejte se, jak se volilo ve vaší obci - ZDE.