Do volebních místností zamířilo opět velké množství lidí. Volební účast v okrese byla necelých 74 procent. To je skoro o procento více, než v 1. kole před 14 dny. Zároveň je to historicky nejvyšší účast u prezidentských voleb, v roce 2013 přišlo k druhému kolu 62 procent a před pěti lety 70,5 procenta voličů.

Prvním sečteným okrskem na Benešovsku byl ve čtvrt na tři odpoledne ten v Chlebech. Zde vyhrál Petr Pavel v poměru 55 ku 45 procentům. Přitom v 1. kole zde dominoval s 52 procenty Andrej Babiš. Babiše zde v 2. kole nevolili všichni, kteří mu dali hlas v kole prvním. Další okrsky pak následovaly v rychlém sledu a všechny hlasy byly na Benešovsku sečteny krátce po 16. hodině. To už bylo také jasné, že Petr Pavel bude novým českým prezidentem.

Druhé kolo prezidentských voleb.
Druhé kolo prezidentských voleb je u konce. Volilo se i v benešovské nemocnici

V 1. kole vyhrál před dvěma týdny na Benešovsku Petr Pavel s 36 procenty, Andrej Babiš byl v okrese těsně druhý s 35 procenty.

Pokud se podíváme na výsledky předešlých prezidentských voleb v roce 2013 a 2018, byl vítězem pokaždé pozdější prezident Miloš Zeman. Před deseti lety porazil na Benešovsku ve 2. kole s 56 procenty Karla Schwarzenberga, v roce 2018 pak Jiřího Drahoše, když získal 51 procent hlasů.

Podívejte se, jak se volilo ve vaší obci - ZDE.