Ten tradičně, jako třeba Chářovický bůček nebo Mezinárodní den dětí pořádá ve spolupráci s místní partou dobrovolníků Obecní úřad Chářovice.

„Program odstartoval přesně v patnáct hodin starosta obce Ladislav Kalaš, který všem ženám poblahopřál k jejich svátku," uvedla jedna z hlavních organizátorek Zuzana Krajánková s tím, že poté vystoupily děti s pásmem básniček, písniček a tanečků.

Dále už patřilo pódium pouze dospělým, kteří si připravili pro pobavení ženského obecenstva známé televizní scénky.

„Každý, kdo chtěl vystoupit, si připravil skeč včetně rekvizit, a zhruba čtrnáct dní před oslavami jsme všechno nazkoušeli do finální podoby. Kdo kdy vystoupí a tak," vysvětlila Zuzana Krajánková.

Vrcholem odpoledne bylo pak překvapení v podání Chářovických žen. Ty v červeno-bílých dresech a za doprovodu písně Michala Davida Poupata předvedly ojedinělou spartakiádní sestavu, tak jak ji pamětníci Spartakiád rozhodně neznají. Právem tak sklidily od rozesmátého obecenstva bouřlivý potlesk.

„Původně jsme myslely, že to budeme úmyslně kazit. Ale pak nám to přišlo líto a tak jsme všechno natrénovaly do posledního detailu," přiznala organizátorka.

Každá, z více než šedesátky žen dostala při vstupu do sálu petrklíč a poté i malé občerstvení. Jako na každé správné oslavě nechyběla ani živá muzika, která k poslechu a tanci hrála jen za jídlo a pití do pozdních večerních hodin.

„Po revoluci se začal brát Mezinárodní den žen jako komunistický svátek. My to ale bereme jako příležitost, kdy se mohou místní sejít a pobavit se. Tedy nijak politicky," vysvětlila závěrem Zuzana Krajánková, která s partou chářovických dobrovolníků tradici MDŽ v obci obnovila.

Mezinárodní den žen berou v Chářovicích jako příležitost, kdy se mohou místní sejít a pobavit se. A to se jim už šest let daří.