Kvůli nedostatečné nebo neklasifikovanému předmětu na vysvědčení se místo letních radovánek připravují na opravné zkoušky. Jinak tomu není i v našem regionu, protože i na Benešovsku se najdou tací, kteří se místo dvou měsíců užívání volna, musí učit.

Student Obchodní akademie Benešov si poslední školní den ze školy odnesl vysvědčení se třemi nedostatečnými, proto se v srpnu bližšímu setkání s učebnicí nevyhne. „Pokud opravné zkoušky udělám, tak v září nastoupím do čtvrtého ročníku. V červenci jsem si udělal volno a od začátku srpna se učím, nechce se mi, když je venku hezky, ale musím,“ řekl student Obchodní akademie v Benešově.

Nejčastější předměty, ze kterých studenti propadají, jsou podle kantorů cizí jazyky. „Opravnou zkoušku dělám ze tří předmětů, z angličtiny, němčiny a účetnictví. Přezkoušený budu ze všeho v jeden den a to dvacátého šestého srpna,“ sdělil osmnáctiletý student.

U opravných zkoušek musí být spolu ze zkoušeným přítomen předseda, zkoušející a přísedící. Všechny tři osoby musí mít aprobaci, která by měla být shodná. Pokud to není možné, musí jí mít alespoň zkoušející a přísedící.