„Jedná se o jedno z nejluxusnějších zařízení svého druhu. Pecínov proslul chovem fríských koní a díky své rozloze poskytuje velký prostor pro jezdectví i další sporty,“ uvedla Jana Bryndová která zajišťuje mediální servis pro dražební společnost.

Nejnižší cena za kterou je možné pecínovský areál uprostřed přírody získat, je 80 milionů korun. Celý komplex byl v roce 1999 zrekonstruovaný a je ojedinělý mimo jiné i díky své architektonické výjimečnosti a historii.

Hřebčín byl v Pecínově již v 18. století za dob panování Marie Terezie. Tehdy se tam chovali koně především pro armádu, nyní je známý díky velmi kvalitnímu chovu fríských koní, vhodných na drezúru. 

„Areál se skládá především ze čtyř architektonicky hodnotných budov tvořících obdélník. Mezi nimi dominuje hotel s kapacitou 120 lůžek a pokoji ve viktoriánském a gregoriánském stylu. Součástí je restaurace, která vznikla z barokní budovy, původní sýpky a zachovala si styl takzvaného selského baroka. Uprostřed obdélníku jsou letní terasa restaurace a venkovní bazén. Další část rozsáhlého areálu tvoří mimo jiné moderní krytá jezdecká hala, parkúr, tenisové kurty, tři rybníky a výběh a pastviny,“ popsala rozlehlou nemovitost Bryndová.