Dopoledne si užily v benešovské sokolovně pod vedením Ivy Křížkové, Ivany Růžičkové a Lucie Rálkové Sportovní hry a soutěže, a po vydatném obědě a poledním klidu nastalo Masopustní veselí. Pekly se masopustní koláčky a hrála hra Byl jednou jeden život. „Koláčky se moc povedly a chutnaly nejen dětem, ale určitě i doma rodičům a sourozencům. Celý den doprovázela dobrá nálada a úsměv na rtech," uvedla spokojeně ředitelka benešovského DDM Milada Rýdlová.

Ve středu pak děti vyrazily do Prahy, kde je opravdové strašidlo provázelo uličkami Pražského hradu a seznamovalo je se starými pražskými pověstmi a svými kamarády – strašidly. V poznávání kouzla a poezie Staré Prahy v interaktivních exponátech pak pokračovaly děti v Muzeu pražských pověstí a strašidel.

"Tady se setkaly tváří v tvář s Vodníkem od Karlova mostu, Faustem, Golemem, kostlivcem, rarachem a dalšími hrdiny starých příběhů. Svou odvahu mohly vyzkoušet zdoláním temného podzemí muzea plného přízraků," popsala výlet pracovnice Domu dětí a mládeže Benešov Iva Křížková a dodala, že nevšední výlet zakončila procházka Starou Prahou od Karlova mostu přes Staroměstské náměstí, kde právě odbíjel orloj, na Hlavní nádraží, odkud se děti se svým doprovodem vydaly vlakem domů do Benešova.