Tedy přesněji členkou svazu včelařů, kterou je už zhruba deset let. Po tu dobu se také usměvavá Jarmila svému sladkému hobby věnuje.

„Vlastně mě k tomu přivedl můj bratr, který je velkovčelař," začala své vyprávění Jarmila. „Když prodával zákazníkům med, tak za mnou jednou přišel s tím, že by bylo fajn jim dát i několik receptů, na co všechno se dá v kuchyni med použít," pokračovala dobře naladěná žena.

A tak vznikl medový leták jedna, leták dvě, potom leták šest a Jarmila usoudila, že takhle to dál nejde. Je třeba dát nápadům nějaký řád. Proto vznikla kniha Med v kuchyni labužníka, která vyšla už ve dvojím vydání. Ovšem i to bylo málo. Publikace byla za tři měsíce do posledního kousku rozebraná.

„Na to, co tady dneska děláme, připravuje své studenty Střední odborné učiliště včelařské v Nasavrkách," vysvětlila před začátkem sobotního kurzu Jarmila Píchová s tím, že i ona je bývalou studentkou nasavrcké školy. Konkrétně oboru zpracování včelích produktů.

Protože učiliště patří svazu včelařů, podmínkou pro přejetí je, že posluchač musí být v jejich svazu registrovaný. Jarmila se tedy stala včelařkou, i když jak sama říká, včely chovat vůbec neumí. Zato ale ovládá zpracování jejich produktů.

„Víte med je jedna ze surovin, která v mléčném marcipánu a perníčkách, jenž budeme dneska vyrábět není až tak moc obsažená," poznamenala vášnivá perníkářka.

„Když jsme shromažďovali recepty pro ty letáky, říkala jsem si, zda existuje vůbec nějaké jídlo, kam by se ten med dát nedal," přiznala Jarmila.

Podle jejích slov se dává med třeba do spousty marinád na grilování, vynikající je pečený bůček potřený medem. Ten prý na povrchu masa zkaramelizuje a sladká chuť není vůbec cítit. V ústech zůstane pouze ta karamelová, která vám říká: „Dej si ještě jednou."

Jarmila Píchová je velice kreativní žena. Nejenže vymýšlí nejrůznější medové recepty, ale například při výrobě marcipánových figurek používá doslova, co jí přijde v kuchyni pod ruku.

„Chcete vyrobit krokodýla? Na záda mu otisknete paličku na maso. Chcete mít těsto barevné pouze na povrchu? Rozpusťte potravinářskou barvu v kapce alkoholu a štětečkem plochu buď potřete, nebo jí různobarevně pomalujte. Uvnitř vám ale výrobek zůstane krásně sněhově bílý," hýří pohodová Jarmila nápady.