Naučná stezka Po stopách bitvy u Jankova, ročně navštěvovaná stovkami turistů, se brzy dočká svého prodloužení. „V současné době se připravují jednotlivá zastavení s posezením, doplněná informačními tabulemi a upravuje se trasa stezky v katastru naší obce, která naváže na stávající stezku Jankova,“ říká ratměřický starosta Viktor Liška.
Dva a půl kilometrů dlouhá trasa zavede turisty do míst, kde v 17. století došlo ke krvavé bitvě mezi švédským a císařským vojskem. Podle Lišky má rozšíření stezky hned několik významů. „Stezka zajistí průchodnost krajiny a spojí nás s Jankovem. Samozřejmě se lidé dozví o osudu naší obce před, v průběhu a po nejkrvavější bitvě Třicetileté války. Svým ucelením bude zajímavá též pro školáky. Doufám, že tento projekt k nám přiláká další turisty,“ dodal starosta s tím, že slavnostní zahájení provozu se chystá na měsíc srpen.
Naučnou stezku buduje s finanční podporou Mikroregionu Džbány, který získal z kraje dotaci z Programu obnovy venkova, obec Ratměřice. Stavba si vyžádá 200 tisíc korun.