„Děvčata měla možnost dle své vlastní fantazie nakoupit nejrůznější materiál, z kterého pak vyrobila ať už adventní věnce, svícny nebo ozdoby na stromeček," uvedla na začátek učitelka odborného výcviku Ilona Priknerová.

Děvčata své výtvory pak ve stanovený den a čas donesla do ateliéru v prvním patře školní budovy, kde byly označeny soutěžním číslem, pod kterým byl také vystavené. Bodující poté prostřednictvím hlasovacích lístků rozhodovali o třech nejlepších vánočních dekoracích. První místo mělo hodnotu pěti bodů, druhé tří a třetí jednoho bodu. První tři výrobky s nejvyšším ohodnocením vyhrály, byť pouze symbolické odměny.

„Skutečně jde pouze o takové sladké tečky za jejich prací. Tady jde spíš o tvůrčí zpracování, o to, že jedna dívka dokáže tu druhou podpořit fantazií. A v okamžiku, kdy se ve třídě sejde víc takových dětí, které mají o obor zájem, přináší to všem radost, a to je to nejdůležitější," poznamenala Ilona Priknerová.

Ve čtvrtek se na výstavě vánočních dekorací, která byla zároveň i prodejní sešlo čtyřiatřicet exponátů. Ty vyrobily, pod dohledem učitelek odborného výcviku Marcely Rollové, Jitky Tůmové a Ilony Priknerové žákyně prvního až třetího ročníku benešovského Středního odborného učiliště stavebního oboru aranžérka.

„Cenu adventních věnců, svícnů a celé řady dalších vánočních dekorací si děvčata určovala sama tak, aby pokryla náklady na jeho výrobu," dodala Ilona Priknerová.