Kvůli přepojování přeložky zásobního vodovodního řadu v lokalitě Na Hlinkách, bude nižší tlak vody a to zejména ve výše položených lokalitách. Voda může být v té době zakalená a může mít mírně nažloutlou barvu.
„Bude to krátkodobá záležitost. Město nebude bez pitné vody,“ ujistil místostarosta Martin Kadrnožka. „Proto nebudeme ani zajišťovat náhradu. I kdyby se oprava protáhla do druhého dne, přes noc voda poteče normálně,“ je přesvědčený místostarosta.
O případných problémech s dodávkou pitné vody někteří obyvatelé města neměli včera ani tušení. Například Vladimír Kajer považoval informaci, jíž se dozvěděl od Benešovského deníku, za vtip. „Uvidíme, co se bude dít a podle toho se zařídíme,“ řekl na dotaz, zda se na případné potíže nějakým způsobem připraví, například zakoupením pitné vody balené v PET lahvích.
Opatření by rozhodně nemělo mít takové dopady, jako v roce 2005. Tehdy se kvůli havárii vodovodu na Kněžině do potrubí dostalo velké množství usazených kalů. Voda nebyla sice zdraví škodlivá, což potvrdili i hygienici, ale na pohled byla naprosto odporná. „Blátíčko je třeba odtočit, pak je to v pořádku,“ hodnotil tehdy situaci starosta Týnce nad Sázavou Zdeněk Březina.