close zoom_in Anička Horáková
1. třída

Ježíšek je malý nahý panáček a má křídla. O Vánocích si pouštíme koledy a nakukujeme do místnosti, jestli přišel Ježíšek. Pod stromeček bych si přála knihu o zvířatech, panenky Alexy a Lyana. Vánoce mám ráda, protože dostávám dárky, mám ráda něco nového. Na Vánocích mi vadí, že stromeček je moc blízko domečku na panenky a stromeček mě píchá. Lepší je živý, protože když nemáme čím topit, budeme mít dříví. Ke štědrovečerní večeři mám radši kapra a salát. Na stromečku mám radši svíčky protože od nich jde hezká záře. Když jsem byla malá, šli jsme na procházku a pak pod stromečkem byla panenka se zelnýma šatičkama.

close zoom_in Tomáš Krchňák
1. třída

Ježíšek má červené triko, černé tepláky, bílou čepici a třeba nosí dárky. Přál bych si od něho pod stromeček auto na vysílačku a trampolínku. Zlatý prasátko jsem ještě neviděl, jako že ho chci najít. Vánoce mám rád, protože dostávám dárky a zdobí se stromek a to mě baví. Na Vánocích mi vadí, že je stromeček v rohu kuchyně. Radši mám živý než umělý stromeček, protože se dá zdobit ozdobami. Ke štědrovečerní večeři je nejlepší ryba, brambory a salát. Na stromku mám radši svíčky, protože se dají se zapálit a líbí si mi. Nejhezčí vzpomínku na Vánoce mám na dárky.

close zoom_in Alexandra Styblíková
3. třída

Ježíšek podle mě má dlouhé vousy a červený kabátek. Přeji si od něho nějaké dárky, ale jaké, to teď do ankety neřeknu. Nevím, jestli dodržuji nějaký vánoční zvyk, nepamatuji si to. Zlaté prasátko jsem ještě neviděla a ani jsem se o to nepokoušela. Recept na „přežití“ vánočního shonu nemám. Vánoce mám ráda, protože dostáváme dárky. Na Vánocích mi nejvíce vadí čerti. Mám ráda umělý i živý vánoční stromek. Mám–li si vybrat, co mám k štědrovečerní večeři radši, jestli kapra nebo klobásu, tak radši cukroví. Na stromečku se mi líbí svíčky i elektrické žárovky.

close zoom_in Barbora Tůmová
1. třída

Ježíšek má čepici s červenou bambulkou a boty. Přála bych si od něho živého poníka. O Vánocích děláme lodičky z ořechů, dáváme si nich svíčky a pouštíme je v umyvadle. Zlaté prasátko jsme viděla na okně u schodů. Recept na „přežití“ vánočního shonu: Jíst ovoce a spát. Vánoce mám ráda, že když rodiče rozbijí konvičku, tak jim Ježíšek přinese novou. Vadí mi, když mi přinese, co si nepřeji. Radši mám živý stromeček, protože voní. K večeři radši kapra. Svíčky jsou na stromečku hezčí. Nejhezčí vánoční vzpomínku mám na dárky.

close zoom_in Adélka Reissigová
1. třída

Ježíšek je celej červenej. Přeji si od něho ozdobičky na stromeček a na Vánoce ho ozdobuju. Abych viděla zlaté prasátko, jsem se pokoušela. Recept na přežití vánočního shonu nemám. Vánoce mám ráda, protože nám pod strom Ježíšek přináší dárky. Nic mi na Vánocích nevadí. Stromeček mám raději živý, protože roste. Ke štědrovečerní večeři mám radši kapra. Svíčky nebo žárovky? Jo, mám to ráda. Nejhezčí vzpomínku na Vánoce mám, že mi Ježíšek nosí dárky.

close zoom_in Marie Rabiňáková
3. třída

Ježišek vypadá jako anděl. Přála bych si od něho klapky na uši, když ráno bratra chytne halekačka. Na Vánoce zpíváme koledy. Recept na „přežití“ vánočního shonu? Zůstat doma. Vánoce mám ráda, protože patří k České republice. Na Vánocích mi vadí, že jsou moc krátké. Mezi umělým a „živý“ stromečkem nevidím žádný rozdíl. Ke štědrovečerní večeři mám radši kapra. Na stromku se mi líbí elektrické svíčky. Nejhezčí vzpomínku na Vánoce mám, jak jsme dostala plyšáka. Letos mě potěšil v kině film Sídliště v ohrožení. Které jídlo mě v roce 2008 překvapilo? Jím všechno, až na krupičku.

close zoom_in Barbora Váňová
2. třída

Jak vypadá Ježíšek? Má vousy a pytel s dárky. Přála bych si od něho hru Co umíš? O Vánocích si pouštíme koledy. Zlaté prasátko jsem neviděla, ale pokouším se o to. Vánoční shon? Maximálně mamka na nákupu. Vánoce mám ráda, jsou veselé a zpívají se koledy. Vadí mi, že k nám nechodí babi a děda a druhá babi a děda. Stromeček mám radši živý, protože je veselý. K večeři kapra nebo klobásu? Buchty se šodo. Na stromečku se mi líbí elektrické žárovky, protože jsou hezčí.

close zoom_in Petr Čácha
2. třída

Ježíšek vypadá jako člověk, má plášť a chlupy a tři oči. Přál bych si od něho MP3 a MP4. Vánoční zvyk? Koledy a kupujeme dárky pro své bližní. Vidět zlaté prasátko jsem se pokoušel, ale nevydržel jsem to. Recept na „přežití“ vánočního shonu? Pečení cukroví a ujídání. Vánoce mám rád, protože dostávám dárky. Vadí čekání na večer, než Ježíšek připraví dárky. Stromeček mám raději živý, protože ho můžu podlézt. K večeři palačinky. Nejhezčí vzpomínku? Jak jsem dostal malou plastovou branku a molitanový míček.

close zoom_in Veronika Bezdíčková
3. třída

Ježíšek je podle mě duch. Přála bych si od něho Školu kouzel. Zlaté prasátko jsem neviděla, ale snažím se. Recept na „přežití“ vánočního shonu? Ano, zůstat doma a něco pěkného vyrábět nebo si číst. Vánoce mám ráda, protože jsou barevné a veselé. Vadí mi že chodí čerti. Stromeček radši živý, protože hezky voní. K večeři radši kapra a na stromeček žárovky. Na všechny Vánoce mám nějaké hezké vzpomínky. Letos mě nejvíce potěšila či překvapila kniha Harry Potter a kámen Mudrců.

close zoom_in Lukáš Fojtík
2. třída

Ježíšek má plášť a přál bych si od něho různé dinosaury.
Pokoušel jsem se vidět zlaté prasátko, ale viděl jsem stříbrné. Recept na „přežití“ vánočního shonu? Chrápání. Vánoce mám rád, protože je legračně. Vadí mí, že musím čekat na Ježíška. Ke štědrovečerní večeři radši kapra, klobásu, či něco jiného? Hamburger.

close zoom_in Dominika Beránková
2. třída

Jak vypadá Ježíšek? Má soby a dárky. Letos bych si od něho přála dostat Kuchařinku. Dodržuješ nějaký vánoční zvyk? Ano. Už jsi někdy viděla zlaté prasátko? Pokoušel jsi se o to? Ne. Máš nějaký recept na „přežití“ vánočního shonu? Ne. Proč máš rád a Vánoce? Protože je Ježišek. Je něco, co ti na Vánocích vadí? Ne. Co máš raději. Umělý stromeček nebo živý stromeček? Protože je hezký. Na štědrovečerní stůl bys radši chtěla kapra, klobásu nebo něco jiného? Ne. Na stromečku se ti více líbí svíčky nebo elektrické žárovky? Svíčky. Jakou máš na Vánoce nejhezčí vzpomínku? Protože mám dárky.

close zoom_in Šimon Zídek
2. třída

Ježíšek má chlupy. Přál bych si od něho osobní zbraň. O Vánocích zpíváme koledy a jíme ryby. O spatření zlatého prasátka jsem se nepokoušel. Máš nějaký recept na přežití vánočního shonu? Ano protože bude ubývat jídlo. Vánoce mám rád, protože dostáváme dárky. Na Vánocích mi vadí čekání. Raději mám živý stromeček, protože pod ním můžu hrabat dárky. Kapr, klobása, či něco jiného? Chessburger. Na stromečku se mi líbí svíčky. Jakou mám na Vánoce nejhezčí vzpomínku? Na narození Ježíška.

close zoom_in Jan Wagner
3. třída

Ježíšek má bílé vousy a mají červené uniformy. Letos bych si od něho přál letadlo na ovládání. Už jsem se pokoušel, abych viděl zlaté prasátko. Na Vánocích mi vadí, že se někdy pohádáme. Stromeček mám radši živý, protože je hezký. K večeři radši kapra a na stromek elektrické žárovky. Nejhezčí vzpomínku na Vánoce mám, když jsme spali.

close zoom_in Míša Dvořáková
2. třída

Ježíšek vypadá jako kašpárek. Letos bych si od něho přála vílu Barbie a telefon Pegase. Vánoce mám ráda, protože jsou prostě skvělý. Jako zvyk dodržujeme zdobení stromečku. Mám radši živý, protože voní. K večeři klobásu a na stromek svíčky. Nejhezčí vzpomínku na Vánoce? Koledy.

close zoom_in Tadeáš Tulach
1. třída

Ježíšek má hnědé vlasy. Přál bych si od něho počítač. O Vánocích zdobíme stromek, zpíváme koledy a pečeme cukroví. Zlaté prasátko jsem neviděl, a ani se o to nepokoušel. Vánoce mám rád, protože oslavujeme Ježíka. Stromeček se mi líbí živý, protože voní. Ke štědrovečerní večeři mám radši kapra a řízky. Na stromečku se více líbí elektrické žárovky. Na Vánoce mám nejhezčí vzpomínku, že jsem s rodinou.

close zoom_in Estela Sofie Cmuntová
1. třída

Ježíšek má bílé a dlouhé vousy. Přála bych si od něho česací panenku. Vánoce mám ráda, protože dostávám dárky. Stromeček mám radši živý s elektrickými žárovkami a k večeři kapra. Nejhezčí vánoční vzpomínku mám na Ježíška.

close zoom_in Tereza Skálová, 2. třída
Ježíšek je červený a má na čepici bambuli. Přála bych si od něho snowboard. Vadí mi na Vánoce čekat. Stromeček mám radši živý, protože je lepší.

close zoom_in David Vlasák, 2. třída
Od Ježíška bych si přál karty. Stromeček je lepší umělý, protože déle vydrží a na něm žárovky. Ke štědrovečerní večeři kapr, klobása, či něco jiného? Sumec.

close zoom_in Matěj Brabec, 2. třída
Ježíšek je červenej. Přál bych si od něho psa. Jako zvyk dodržujeme koledy. Stromeček radši živý s žárovkami a na stůl kapra. Nejhezčí vzpomínku mám, když padá sníh.

close zoom_in Denisa Škoulová, 2. třída
Ježíšek vypadá jako taťka a máma. Přála bych si kytaru a piáno. Jako zvyk zpíváme písničky. Vánoce mám ráda, protože nám nosí Ježíšek dárky. Stromeček radši živý.

close zoom_in close zoom_in Andrea Lukášová, 2. třída
Jako vánoční zvyk zpíváme písničky. Od Ježíška bych si přála telefon. Vánoce se mi líbí, protože dostáváme dárky. Vadí mi, když se mi nelíbí dárek. Ráda se dívám na kapry.

close zoom_in Tinka Lehotayová, 2 . třída

Ježíšek má dárky a ještě soby. Přála bych si panenku a koně a ještě pejska. Vánoce mám ráda, protože mám ráda dárky.

close zoom_in Terezka Pěkná, 2. třída

Ježíšek má vousy a přála bych si od něho počítač Želvíka. Zlaté prasátko jsem viděla. Vánoce mám ráda, protože nám Ježíšek nese dárky. Ke štědrovečerní večeři kapra, klobásu, či něco jiného? Párek.

close zoom_in Filip Moural, 2. třída

Jak vypadá Ježíšek nevím. Chtěl bych od něho BMX. Vánoce mám rád, protože dostávám dárky. Stromeček mám radši živý a na něm svíčky. Ke štědrovečerní večeři nejraději kapra.

close zoom_in Johana Čechová, 2. třída

Ježíšek vypadá jako ježek. Přála bych si od něho rádio. O to, abych viděla zlaté prasátko, jsem se nepokoušela. Vánoce mám ráda, protože jezdí Ježíšek. Stromeček radši živý, na něm žárovky a na stůl kapra.

close zoom_in Standa Herdin, 3. třída

Ježíšek má červenou čepici. Přál bych si od něho internet. Zlaté prasátko jsem neviděl, ale stříbrné. Stromeček radši živý, protože voní. K večeři klobásu.

close zoom_in Samuel Zachariev, 2. třída

Ježíšek je mimino. Přál bych si od něho video hru DVD Tinkrbel. Mám rád Vánoce, protože se na ně těším a vadí mi, že na ně musím čekat. Zlaté prasátko jsme neviděl.

close zoom_in Nicola Holečková, 2. třída

Ježíšek má dlouhý vousy a je červený. Přála bych si Barbie dům a česací hlavu. Letos mě nejvíce potěšilo pečení cukroví a baví mě jezdit za ségrou a za babičkou do Krumlova.

close zoom_in Vojta Kubias, 3. třída

Ježíšek vypadá červeně a má vousy. Neexistuje, ale přál bych si SIM kartu. Jako vánoční zvyk zpíváme. Stromeček radši živý, na něj svíčky a k večeři kapra.

close zoom_in Daniela Hrdličková, 1. třída

Ježíšek má dlouhé vlasy a vousy. Přála bych si od něho mobil. Zlaté prasátko jsem viděla jen od zrcátka. stůl kapra. Nejhezčí vzpomínku na Vánoce mám, jak jsme byli na horách.

close zoom_in Monika Palečková, 2. třída

Ježíšek vypadá jako taťka a mamka. Přála bych si boty na kolečkách. Jako vánoční zvyk dodržujeme rozkrojení jablka. K večeři kapr, klobása, či něco jiného? Cukroví.

close zoom_in Adam Bouček, 2. třída

Ježíšek je bílý. Přál bych si od něho rytíře. Jako zvyk rozkrajujeme jablko. Vánoce mám rád, protože dostávám dárky a vadí mi bláto. Nejhezčí vzpomínku mám, když padá sníh.

close zoom_in Láďa Kristl, 2. třída

Od Ježíška si přeji Lego Starwars. Vánoce mám rád, protože dostanu dárky. Stromeček mám radši živý a na něm elektrické svíčky.