Zatímco ředitelka Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy Benešov Ivana Dobešová tvrdí, že pokud se jedná a takzvané rozvrhové praxe, škola dopravuje žáky na školní statek mikrobusem, v případě, že jde o individuální praxe, kterých se účastní většinou do pěti žáků, musí využít k přepravě výhradně MHD, rodiče studentů říkají něco úplně jiného.

„Ráda bych se zeptala, kde jste vzali informace, že zemědělská škola vozí studenty na praxe mikrobusem. Opravdu tam tři mikrobusy mají, ale například moje dcera jím na statek nikdy nejela. V prvním ročníku nás, rodiče donutili podepsat nesmyslný papír, že po dobu cesty dětí na praxi za ně přebíráme odpovědnost a děti se musí na praxi dostat samy. Skládají se tedy na taxi, případně musí opravdu chodit pěšky," vznesla dotaz na facebooku Benešovského deníku žena, která se podepsala jako paní Loudová a dodala, že jí nezbývá nic jiného, než se modlit, aby její dítě nebylo jedním z těch, které nějaké auto přejede. 

„Paní ředitelka odlétá do ciziny a bude až 20. září, její zástupce Oldřich Sládek je s vyšší odbornou školou na sportovním kurzu a Zdeněk Piskač, zástupce pro praxi je u praktických maturit. Dám vám tedy Moniku Brožovou, která je zástupce pro projektovou činnost a zahraniční koordinátor. Právě tak vypadalo včerejší zjišťování Deníku ve škole k názoru paní Loudové. Nakonec Monika Brožová potvrdila, že například včera, tedy v úterý 13. září byl mikrobus mimo školu.

„Ale osobně jsem viděla, jak kolegové Piskač a Šimonová doprovázejí studenty na zastávku městské hromadné dopravy a jeli s nimi na praxi," vyvrátila tvrzení nespokojeného rodiče Monika Brožová.

Zároveň ale připustila, že situace, kdy musí jezdit žáci na takzvané rozvrhové praxe MHD nejsou ojedinělé. Škola má totiž pouze jeden mikrobus pro 16 osob plus řidič, nikoliv tři a tím vozí své studenty například na adaptační či sportovní kurzy, floristické soutěže nebo studenty jezdectví do Chuchle.

„Máme ještě Ford tranzit, ale ten je pouze pro sedm lidí," poznamenala zástupkyně a zdůraznila, že praxe jsou načasované tak, aby mohli studenti jezdit MHD, a vždy je při tom doprovázejí pedagogové.

Provozovatel benešovské městské hromadné dopravy, přizpůsoboval po dohodě se školou především ranní jízdní řád potřebám praktické výuky.