V současné době je již v důchodu, ale nemocným pomáhá stále. Ve svém volném čase dochází dvakrát týdně na dětské oddělení benešovské nemocnice, kde malým pacientům čte pohádky, nebo si s nimi jen tak hraje.

„Já zase tolik volného času nemám, ale vždy v pondělí a v úterý přicházím sem na dětské oddělení, a chodím sem hrozně ráda," přiznala Jaroslava Heroldová, která zároveň vysvětlila, co ji k této dobročinnosti vedlo.

„Nechtěně jsem vypadala z ordinace, jelikož pan doktor, u kterého jsem působila coby zdravotní sestra zemřel, a já nechtěla zůstat doma. Jsem takový človíček pečovatel, a tak jsem měla potřebu někomu udělat radost," vysvětlila Jaroslava Heroldová.

Hledala tedy možnost, kde by své pečovatelské sklony mohla využít. Jednoho dne uviděla v televizi pořad Česko čte dětem, a její cíl byl v ten okamžik jasný. Navštívila benešovskou nemocnici, která ani na okamžik nezaváhala a Jarušku přivítala ve svých řadách.

„Původně jsem chodila v úterý a ve čtvrtek. Ale když si s dětmi v úterý něco rozpovídáme, ve čtvrtek už tady být nemusí. Proto chodím dva dny po sobě, abychom vše dokončili," objasnila hodná teta.

Jaroslava Heroldová přichází za dětskými pacienty většinou vždy po obědě a tráví s nimi čas podle potřeby. Stejně tak je to i s činností, kterou spolu vytváří. Někdy si čtou z pohádkových knížek, jindy hrají společenské hry, staví stavebnice, a některé si jen tak povídají.

„Kolikrát se mi stane, že chtějí hrát hry, které já vůbec neznám. Takže mě je naučí a už to mrskáme," uvedla s úsměvem od ucha k uchu pohodová teta Jaruška, která v průběhu rozhovoru několikrát zdůraznila, že ač pracovala jako zdravotní sestra v gynekologické a psychiatrické ordinaci, její celoživotní láskou jsou všeobecně děti. Dva vnuci pak pochopitelně ještě o fous víc.

Ne zřídka se pak stane, že naopak Jaroslava Heroldová učí své dětské kamarády zase hry, které si pamatuje ona ze svých dětských let, nebo které hrála se svými dětmi či vnoučaty.

Přestože Jaroslava funguje na dětském oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov jako „teta" teprve od letošního března, prošlo její náručí už nepřeberné množství dětiček.

„Nemocnice mi nabízela, že bych mohla nastoupit na nějaké oddělení jako zdravotní sestra. Ne, že bych na to neměla fyzicky a tak, ale přeci jen, vzhledem k mému věku jsem nechtěla začínat někde nově. Myslím si, že by to nebylo vůči tomu oddělení fér. Ale dělat „tetu" je přesně to, co mě naplňuje a myslím si, že jsou za to rády i ty děti," poznamenala Jaroslava Heroldová.

Ta ve volných chvílích chodí cvičit, jezdí na kole, miluje procházky přírodou. Minimálně jednou za dva týdny tráví víkendy se svými vnoučaty, kterým uvaří něco moc dobrého a potom s nimi zajde do kina či si zaplavat do bazénu.

„To kino, bazén a tak praktikuji víc s tím jedenáctiletým vnukem. Ten devatenáctiletý je spíš už jen přes to něco dobrého k papáníčku," dodala Jaroslava Heroldová.