Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IQ Auto podporují ministři

BENEŠOV - Projekt pomáhá zvyšovat úroveň vzdělání nejen žáků, ale i učitelů středních škol

21.9.2007
SDÍLEJ:

Cílem projektu IQ Auto je zkvalitnit systém výuky na středních a vyšších odborných školách ve spolupráci s průmyslovými firmami a úřady práceFoto: ISŠT Benešov

Vytvořit systém trvalého partnerství firem, škol a úřadů práce se zástupci samosprávných krajů, průmyslových odvětví a státu, zastoupený odbornými ministerstvy. To je strategie projektu IQ Auto, jehož cílem je podpora profesní přípravy mládeže na její povolání v průmyslu.
„Původní záměr projektu přiblížit školy firmám, který vznikl v roce 2004, se podařil,“ uvedl Jiří Kotouč, ředitel regionálního vzdělávacího centra (RVC) pro Středočeský kraj a zároveň ředitel ISŠT Benešov, která patří mezi první školy, jež se do projektu zapojila.
V současné době projekt pokračuje na dalších cílech, tentokrát již za tří a půl milionové finanční podpory z Evropských fondů. Vytváří se systém celoživotního učení pedagogů odborných předmětů a odborného výcviku z partnerských škol projektu IQ Auto. Záměrem je také aktualizace školních vzdělávacích programů v těchto školách podle potřeb průmyslu.
„Má–li dojít ke zvýšení úrovně vzdělávání žáků, je třeba, aby si své vědomosti a dovednosti doplnili i jejich učitelé jak teoretického, tak praktického vzdělávání,“ podotýká ředitel s tím, že učitelé získané poznatky pak využívají a zařazují je do tématických plánů.
Podle posledního hodnocení plnění projektu IQ Auto si v celé republice nejlépe stojí Středočeský kraj, stejně úspěšně si vede mezi školami i benešovská ISŠT. „V našem regionu jsme zorganizovali několik seminářů, na kterých byla vyškolena a obdržela certifikát řada učitelů. V současnosti máme podepsáno osm smluv s firmami z Benešova i z okolí a na dalších pěti intenzívně pracujeme. Trvale probíhající inovační změny ve firmách se musí aplikovat do výuky jako výsledek znalostí technických věd a zkušeností z praxe. Například firma Mavel připravila naší škole pracoviště, kde žáci budou v rámci osnov montovat rozvodné skříně pro turbíny,“ uvádí Jiří Kotouč s tím, že bez spolupráce s významnými osobnostmi by ale takový projekt rozhodně nešel realizovat ke splnění vytčeného cíle.
Reakcí jsou uzavřené Dohody o spolupráci mezi Sdružením automobilového průmyslu s ministerstvem práce a sociálních věcí i s ministerstvem školství, podporu má projekt také u hejtmanů samosprávných krajů. „Důležité je, aby mladí lidé získali komplexní vzdělání na našich školách, které jim umožní dále zkvalitňovat nejen vlastní firemní produkci, ale i procesy s vazbou na bezpečnost, odpadkové hospodářství a dopady na životní prostředí. Jsem přesvědčen, že i o tom je tento ojedinělý projekt IQ Auto,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

21.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení