Bude obyvatelům obce poskytovat internetové bezdrátové připojení jedna nebo dvě firmy? To je otázka, kvůli níž se v jídelně základní školy sešli zastupitelé se svými voliči.
Schůzka měla přinést vysvětlení, proč některým lidem připojeným k vysílači firmy Wifcom, umístěnému na střeše obecního úřadu, přestal internet fungovat. „Měli u nás jen zkušební provoz, smlouvu s nimi jsem nepodepsal,“ uvedl starosta Aleš Papoušek.
„Má na to bohužel právo, radu v Krhanicích nemáme,“ konstatoval Vladimír Ditrich, který využívá služeb konkurenčního Compra.
Na zkušební provoz se ale připojili někteří uživatelé a ti pak byli nepříjemně překvapeni a projevovali svou nevoli. Odpojením a následně i nepodepsáním smlouvy o poskytnutí bezdrátového internetu se obec prakticky zřekla možnosti jakéhokoli vlivu na provoz providera.
„Starosta to udělal špatně. Jednoho psa uvázal na několika špagátech, druhého nakopl do zadku, ale už ho neuvázal. Když bude chtít v Krhanicích dělat brajgl, tak ho dělat bude,“ zhodnotil situaci Ditrich a upozornil na to, co se může stát: „Firma si najde soukromé objekty a umístí na ně své vysílače.“
Tím také jedna účastnice setkání se zastupiteli pohrozila. Ale nejen to. varování Ditricha se už také naplnilo.
„Dnešního dne (13. března pozn. red.) byl vystavěn druhý vysílač pro Krhanice. Vysílač se nachází na domě paní Daňkově. Z vysílače je vykryta celá spodní část Krhanic. V současné době by tímto obec měla býti kompletně vykryta naším signálem,“ píše na svém webu společnost Wifcom.