O tom jak si poradit třeba s těžkým úrazem provázeným masivním krvácením, infarktem nebo zástavou srdce či jak se pracuje s defibrilátory pro laické použití, které mají k dispozici nejen policisté a hasiči, ale jsou k dispozici třeba na některých sportovištích, odborníci ze záchranky budou vykládat a ukazovat i v Benešově.

„Nebude při tomto tříhodinovém kurzu určeném občanům chybět ani odborní školitelé," připomněla Petra Effenbergerová z centrály Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Její šéf, ředitel Martin Houdek, připomněl, že nepůjde jen o oživování poznatků, které se jednou mohou hodit každému. „Zásady první pomoci procházejí jako všechny obory lidské činnosti vývojem, proto je nutné své znalosti rozšiřovat," poznamenal s tím, že nejde o žádné módní výstřelky, ale o kombinaci vědeckého poznání s mnohaletou praxí záchranářů. „A proto je dobré tyto nové postupy znát," dodal a naznačil, že leccos nového se dozvědí i zkušení laičtí záchranáři.

Akce pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery se v Benešově uskuteční ve středu 4. března od 17 hodin v budově benešovské záchranky v areálu Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Jejím tématem bude neodkladná resuscitace.