I lidé, kteří se cítí být o Vánocích sami, tu mohou najít přítele na celý život. „Pokud bude mít kdokoli zájem, může našim pejskům přispět drobným dárkem, jako jsou pamlsky, hračky, deky, antiparazitika, vodítka nebo jakékoli chovatelské potřeby,“ uvedla Marie Hrmová, ředitelka maršovického psího útulku.

„Poděkování patří všem hodným lidem a sponzorům, díky jejichž darům budou mít pejskové plné misky. O nějaké to pomazlení se vedle každodenní péče o pejsky postarají Jana a Eva, takové hodné tety všech útulkáčků,“ připomněla Marie Hrmová.

Ale ať se ošetřovatelky snaží jak jen to jde, nový domov a v něm teplý pelíšek, nahradit nemohou. A do útulku, kde je nyní více než třicet pejsků, navíc ještě přibyla dvoje úplně malinká štěňátka, která se narodila před pár dny.

„Obě fenky se dostaly do útulku ve vysokém stupni březosti, doslova pár dnů před porodem,“ popisuje okolnosti nového přírůstku ředitelka útulku.

„Co je to za lidi, kteří vyhodí fenku, která čeká každým dnem štěňata? Naštěstí štěňátka se většinou dobře umísťují do nových domovů. Ale tahle psí miminka stráví ještě nějaký čas v útulku se svou psí mámou, než dorostou, aby si je mohli odnést noví páníčci,“ dodala Hrmová Benešovskému deníku.