Štědrovečerní večeře s rybí polévkou, kaprem a bramborovým salátem, stromeček, pod kterým na ně bude čekat kupa dárků a všude drobky z vánočního cukroví.

„My už několik vánočních akcí absolvovali. Po mikulášských nadílkách, které pro naše děti připravily dvě velké firmy z Benešovska, to bylo třeba v pátek 13. prosince posezení s našimi bývalými zaměstnanci, přáteli, rodiči, které se neslo v příjemném duchu a děti si při něm užily spoustu legrace a dobrot," uvedla ředitelka DD Racek Hana Urbanová s tím, že hned následující den čekalo na její holky a kluky z Racku předávání dárků z akce Ježíšku, prosím Tě. V neděli pak pro ně město Vlašim a jedna tamní cestovní agentura přichystala výlet do předvánoční Prahy.

„Byli jsme se podívat na Staroměstské náměstí, kde nás čekala prohlídka radnice, podzemí a věže. V jedné ulici jsme měli zabezpečený oběd a odtud jsme zamířili do zábavního centra Žirafa, kde si to děti úplně skvěle užily," pokračovala Hana Urbanová.

Další z mnoha vánočních překvapení na ně čekalo také tento čtvrtek přímo v domově. Se svým divadelním vystoupením dorazila na Racek bývalá členka Mimtria Světlana Nálepková.

„Před svátky se děti začnou rozjíždět domů. Z třicet, které tady v domově máme, by jich mělo dvanáct trávit svátky ve svých rodinách. Ale to není konečné číslo. Může klidně ještě někdo přibýt," poznamenala v pátek dopoledne ředitelka domova.

Ti, kteří zůstanou nakonec v domově, pojedou třeba plavat, bruslit a druhý svátek vánoční jsou pozvaní od provozovatelů Žirafy do jejich zábavního centra.

„Vidíte, že na ně čeká skutečně bohatý program. Ale jako každé dítě, i oni jsou rádi doma, dívají se na pohádky a užívají si dárků," vysvětlila Hana Urbanová a dodala, že velký dík patří sociálním pracovnicím, které se snaží kontaktovat rodiny dětí z domova a buď jim pomoct se opět vrátit zpět domů nebo alespoň na víkendy, svátky či prázdniny.