Velké stěhování čeká maminky, jejich rodiny a přátele přesunutím Mateřského centra Hvězdička z ne zcela vyhovujících prostor v Pražské ulici do Piaristické koleje na Masarykově náměstí. Do měsíce chtějí členky slavnostně přivítat veřejnost v novém sídle.
„V prvním poschodí historické budovy jsme získali zhruba pětaosmdesát metrů čtverečních, kde po oddělení posuvnými dveřmi vzniká učebna a herna,“ informovala Jana Čechová z předsednictva občanského sdružení.
„Rekonstrukci místností spojenou s drobnými opravami a vymalováním postupně provádíme o víkendech. Prostor také musíme vybavit zařízením a kuchyňskou linkou. To všechno stojí peníze, kterých není nikdy dost,“ posteskla si předsedkyně s tím, že uvítají každou peněžní nebo materiální pomoc.
„Rády bychom mateřské centrum vybavily tak, aby se dětem u nás líbilo. A to i přesto, že naše finanční možnosti jsou značně omezené, protože jsme občanské sdružení provozované na dobrovolnické bázi, které není financované žádnou státní organizací. Čas, který bychom mohly věnovat rozvoji aktivit pro děti, musíme nyní momentálně investovat do shánění prostředků od sponzorů,“ dodala Jana Čechová s dovětkem, že chtějí nový provoz začátkem října zahájit i s novými herními prvky i například s novými molitanovými podložkami a dalším mobiliářem.
V novém sídle se ale maminky nezbaví problému s kočárky, který měly i v Pražské ulici.
Vozítka musely nechávat v přízemí u schodů a s caparty šlapat do herny po schodech.
Stejná anabáze je čeká i v Piaristické koleji. „Pro účely našeho centra a všechny naše činnosti jsou nové místnosti vhodnější,“ konstatovala Jana Čechová.