Všechny tyto tři složky Integrovaného záchranného systému totiž v neděli večer vyjížděly do Nespek, kde se měly údajně tři nezletilé osoby pokusit společně spáchat sebevraždu.

„Policie byla skutečně do Nespek přivolána s tím, že se má jednat o hromadnou sebevraždu několika osob, ale na místě nic takového nezjistila, ani se nic takového nepotvrdilo," uvedla tisková mluvčí benešovské policie Eva Stulíková s tím, že vzhledem k věku osob nemůže policie podávat žádné bližší informace.

„Tento případ nebyl právně kvalifikován, že by se jednalo o trestní čin, jelikož skutečnost, která byla oznámena, policie na místě nezjistila," dodala policejní mluvčí Eva Stulíková.

Ve stejném duchu hovořila i tisková mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Ani ona nepotvrdila, že by se mělo jednat o trestný čin.

„Jediné, co vám mohu říct, že se jednalo o nezletilé osoby, kdy ani jedna nebyla v ohrožení života. Dvě byly převezeny do benešovské nemocnice, jedna pak do nemocnice v pražském Motole," řekla Petra Effenbergerová.