Podivili jste se nad vzezřením muže, kterého jste znenadání potkali v Posázaví a považovali jej za podivína nebo podezřelé individuum? Obrátil se na vás tento člověk dokonce s žádostí o finanční dar? Pak vězte, že jste právě potkali poutníka Hrocha. Ten ale rozhodně nemá hroší kůži.
Petr Hroch Binder je novodobý poutník, který zajímavým způsobem podporuje konkrétní projekty. Středověké tvrzi v Mrači daroval například pětadvacet tisíc korun a stal se tak jejím novým pánem. Myslí ale také na sirotky, děti s handicapem nebo podporuje jeden z hospiců.
„Vystudoval jsem střední průmyslovou školu, obor technologie masa,“ říká muž, který odešel z vysoké školy, aby se později stal expertem na rozhlasovou reklamu. „Do rádia jsem nastupoval, protože jsem chtěl být moderátor a bavit národ,“ dodává Hroch, který vlastní symbolický klíč od mračské tvrze a pravidelně se také účastní historického Mračení na tvrzi. K vidění je i na stále častějších historických jarmarcích na Benešovsku. V jeho vozíku s nímž putuje krajem, nenajdete žádné peníze, ale knížky, které sám Hroch o svém putování napsal a které jsou zdrojem jeho dobročinnosti.
„V tomto chudobném hávu chodím i ke klientům. Když přijdu třeba za nějakým generálním ředitelem, funguje to lépe, než kdybych přišel v obleku od Bosse,“ tvrdí originální poutník, který se snaží naplňovat krédo „pomáhat a nevlastnit“. Petr Hroch Binder letos navštívil i samotnou hlavu katolické církve ve Vatikánu a na svých cestách ze zásady nenocuje v hotelích. „Dobří lidé se najdou úplně všude,“ usmívá se sympatický pětatřicátník.