Ocenění Daniel Vepřek dostal od Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a jménem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Sami zástupci policie i hasičů mluvili při slavnostním předávání o tom, jak tyto medaile nerozdávají na počkání, a velice výjimečně laikům, tedy ne profesionálním záchranářům. Třeba medaili od středočeských hasičů dostal Daniel Vepřek v pořadí teprve jako padesátý první.

Daniel Vepřek přišel na akci se svou manželkou a na místě ho čekaly již zástupy novinářů, především televizních redaktorů. Takto on sám okomentoval svůj počin: "Viděl jsem auto v rybníku, které svítí. Proto jsem usoudil, že v něm pravděpodobně někdo bude. Na první pohled jsem ale nikoho neviděl, tak se mi vlastně ulevilo. Díky tomu mě napadlo, že se mě to netýká. Ale najednou jsem spatřil boty a vedle nich lidské nohy. Dál jsem nepřemýšlel. Vlezl jsem do auta a snažil jsem se tam zorientovat. Myslel jsem ale i na to, aby se auto nepřekotilo. A hledal jsem cestu, kudy bych se v případě nouze, mohl dostat ven," podotkl Daniel Vepřek.

Ocenění vnímá Daniel Vepřek jako velice milé, ale zároveň říká, že někteří lidé jeho skutek hodnotí až přehnaně. "Jako normální člověk, za kterého se považuji, jsem se objevil v místě, kde bylo potřeba poskytnout pomoc. Tak jsem to udělal," dodal.