„Plesy jsme začali pořádat v roce 2009 při příležitosti oslav třicátého výročí založení klubu," připomněl Ladislav Klavrza, prezident BC Benešov s tím, že už nyní mají basketbalisté zamluvený termín pro jubilejní pátý ples.

Do Hotelu Pošta si přišlo zatančit zhruba dvě stovky sportovců aktivních i těch, kteří své umění předváděli příznivcům, a to nejen těm basketbalovým, v dřívějších letech. Samozřejmě je tam doprovodili i jejich příbuzní a kamarádi.

„My tento ples, který můžeme nazvat i rodinným, protože se tady všichni velice dobře známe, bereme současně i jako jakési mikulášské setkání," usmál se prezident klubu.

Ani na čtvrtém plesu BC Benešov nechybělo, tak jako při předchozích bálech, půlnoční překvapení. Po ženách, které měly své vystoupení při premiérovém plese a mužích, kteří se nechtěli nechat zahanbit při druhém setkání a naposledy opět ženách – hráčkách klubu, na palubovku sálu tentokrát vběhli veteráni benešovského basketu do souboje se současným týmem.

„Bylo to perfektní, úžasné! Co se bude dít, jsem samozřejmě nevěděl," přiznal Ladislava Klavrza.

Veteráni samozřejmě na plese nechyběli, ale při překvapení je nahradili současní sportovci vybavení maskami vytvořenými černobílými dobovými fotografiemi hráčů. Za funkcionářským stolkem na pódiu nechyběl ani stylizovaný prezident klubu.

Zatímco veteráni protahovali údy při písničce Raketou na Mars, ti mladší by se se svou Hakou neztratili ani v ragbyových týmech z Pacifiku.

„Máme bohatou tombolu s hlavní cenou dárkovým košem s léčebnými a kosmetickými přípravky v hodnotě deset tisíc korun, ale také s klasickou cenou, basketbalovým míčem, multifunkční tiskárnou a řadou praktických předmětů pro basket i pro život. Atmosféra je tu skvělá, což je vidět i na tvářích všech účastníků, a právě proto tyhle plesy pořádáme," dodal prezident Basket Clubu Benešov Ladislav Klavrza.