VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hostek v. Hostek, který z nich se bude nakonec smát?

Benešov – K pikantnímu politickému souboji otce a syna se schyluje v Benešově.

22.8.2014
SDÍLEJ:

Jakub a Petr Hostkovi.Foto: Petr Ballek

Přes to, že oficiální zveřejnění kandidátek pro nadcházející komunální volby, je na pořadu teprve zítra, už nyní je jasné, že se do souboje o post 
v zastupitelstvu města proti sobě postaví dva členové klanu Hostků. Otec Petr a syn Jakub. A co je na politickém volebním souboji skutečně pikantní je skutečnost, že se oba Hostkové utkají o přízeň voličů na rozdílných stranách barikády.

Petr, jednapadesátiletý ředitel benešovské nemocnice Rudolfa a Stefanie kandiduje znovu, tak jako při minulých komunálních volbách, za svou Českou stranu sociálně demokratickou.

Pro třicetiletého Jakuba, bezpečnostního manažera, staršího ze dvou sourozenců, je kandidatura v hnutí Ano, 
i v komunálních volbách vůbec, premiérou.

Když už padlo slovo souboj, i ten je u rodiny Hostků na místě. Petr je nejen vášnivý motorkář, ale také vyznavač boxu. Nejen podle jeho vypracované figury je jasné, že se hned tak někoho či něčeho nezalekne. Ani svého syna Jakuba. Ten to zase umí na tatami. Je totiž čtyřnásobným republikovým mistrem v judu.

I když je slovo politika, 
a v Česku obzvlášť, spojována často s ránami pod pás, mezi Hostky, a to nejen kvůli rodinným vazbám, ale také sportovnímu duchu obou mužů, k takovým unfair zákrokům nedojde.

Už také proto, že tím, kdo bedlivě jejich politický souboj sleduje, je Petrova manželka Helena, Jakubova maminka.

Jak odpověděli oba kandidáti do benešovské politické reprezentace na otázky Benešovského deníku?

Co jste říkal tomu, že do voleb jde váš syn/otec?

Petr: Zprvu jsem měl rozporuplné pocity, protože veřejně se angažovat přináší i negativní reakce okolí. Negativní pocity ale převážil fakt, že syn nechce sedět jenom na zadku a nadávat na poměry ve městě, ale má snahu se podílet na řízení věcí veřejných. Že Jakub nekandiduje za naši stranu mě mrzí a několikrát jsme o tom společně debatovali. Nakonec mi Jakub řekl, že naše strana prý není pro mladé dost atraktivní. Některým jeho argumentům musím dát bohužel za pravdu. Zajímavé je, že, mladá Evropa je levicově zaměřená a u nás v Česku je tomu přesně naopak.

Jakub: Jako každý mladý člověk cítím nutkání se vymezit proti zavedeným zvyklostem, přes to se necítím jako rebel. Hnutí Ano není tak byrokratické a zkostnatělé jako zavedené politické strany. Chci založit rodinu a vychovávat své děti v Benešově, proto mi záleží na tom, aby byl Benešov hezký a prosperující.


Nedonesly se k vám ještě hlasy, že si v Benešově chcete rozdělit moc? Sázkařskou terminologií je to jakýsi dvojtip, čili větší jistota zvolení alespoň jednoho Hostka do benešovského zastupitelstva…

Petr: Jéje! To víte, že ano. Dovedete si to představit. Oba Hostci v zastupitelstvu, to znamená skoro čtyři metry na výšku a přes dvě stě kilo živé váhy, to by byla mela.A teď vážně. Tohle nás opravdu nenapadlo.

Jakub: Zatím nijak masivně, ale počítám s tím, že se tyto hlasy mohou objevovat silněji. Hlavu si tím nelámu a podobné poštěkávání házím do virtuálního odpadkového koše. V každém případě nám všem musí jít o dobrou věc, ať už v zastupitelstvu bude sedět kdokoliv.


Konzultovali jste doma vaše reálné politické možnosti?

Petr: 
Naše konzultace probíhají spíše formou špičkování a je to všechno spíše pošťuchování mezi synem a tátou. Musím se přiznat, že vážnost těmto rozhovorům zatím chyběla. Ale na druhou stranu mě těší, že si oba plně uvědomujeme, že v případě úspěchu, to budeme brát velmi zodpovědně a profesionálně. Prostě jsme oba takoví.

Jakub: To byste měl být s námi, když občas s tátou sledujeme a komentujeme televizní politické debaty. Na spousty věcí mám spíše radikálnější a přímočaré názory. Na tátových názorech na druhou stranu jsou vidět jeho zkušenosti, které ho dělají umírněnějším.
 

K čemu jste došli?

Petr: K tomu, že by bylo fajn, kdyby se na radnici sešla parta lidí, kteří si budou rozumět a udělají z Benešova dobré místo pro život.

Jakub: V zásadních věcech se nerozcházíme. K cíli, na kterém se často shodneme, ale docházíme každý po své cestě.


Není to teď u vás doma jako u Našich furiantů? Když ty na kandidátce ANO, tak já na kandidátce ČSSD. Když ty na pátém místě, tak já na prvním…

Petr: Myslíte to tak, …že když vy kachlíčky, tak my břízolit? Vzpomenu-li si na základ Stroupežnického Našich furiantů, tak obdobné malichernosti nás opravdu nerozdělí.

Jakub: Ne to určitě ne. Sice mi tatínek hodil laso od socanů, ale nikdy mě nenutil, abych sdílel přesně jeho politické názory. Já respektuji jeho, on mě.
 

Co tomu všemu říká manželka/maminka?

Petr: Směje se, ale fandí oběma.

Jakub: Fandí mi, ale tátovi prý taky. Tak jsem zvědavý, komu hodí hlas.


Žijete v jedné domácnosti? Kdo má přednost u zrcadla při holení?

Petr: V jedné domácnosti už nežijeme. V minulosti jsem míval přednost já, protože jsem vstával dříve. Nakonec i v přírodě má starý šedý vlk přednost před vlčetem.

Jakub: Žiji s přítelkyní, tak je volba jasná. Zkusil jste si někdy předběhnout ženu u zrcadla?


Dokážete si oba při případném zvolení představit politickou spolupráci?

Petr: Měl bych odpovědět, že koalice se tvoří až po volbách, ale při pohledu na kandidátku Ano, vím, že v jejich první desítce je dost lidí, kteří by byli určitě dobří parťáci. Jsem přesvědčen o tom, že komunální politika není o dogmatech a ideologii.

Jakub: Doufám, že oslovíme co největší počet voličů. Chtěli bychom na radnici zavést přátelskou, dělnou atmosféru.


Je to teď sice jen hypotéza, ale je možné, že bude Jakub starostou a na Vás Petře, zbude „bramborová" medaile v podobě radního či jen zastupitele. Dostal byste to od svého syna, jak se říká sežrat? Jak byste to řešil Vy, Jakube?

Petr: To si pište. Konec, konců je držitelem černého pásku v judu a na krku čtyři medaile mistra republiky. Takže i kdyby to bylo obráceně, tak bych si před ním moc nevyskakoval.(smích)

Jakub: I když by to bylo v přátelském duchu, tak si určitě rýpnu. (smích)


Pokud by vaše uskupení u voleb propadlo, zvažujete přestup do strany vašeho příbuzného?

Petr: Jsou sice věci, se kterými nemusím uvnitř naší strany souhlasit, stále zůstávám umírněných levičákem a socanem. Takto jsem byl i vychován. To znamená pomáhat potřeným a dát prostor úspěšným, kteří zaměstnávají a vytvářejí pracovní místa.

Jakub: V žádném případě! Jsme teprve na začátku cesty.


Co byste ve funkci starosty udělal jako první?

Petr: Prvořadým úkolem bude obnovit důvěru občanů v radnici větší otevřeností, komunikativností a lidským přístupem. Chceme občany více vtáhnout do rozhodování o životě ve městě a možná u nich vzbudíme i určitý pocit spoluzodpovědnosti za budoucnost našeho společného města.

Jakub: Dal bych si kafe a vyměnil jmenovku na dveřích. Ale teď vážně. Zatím mám zkušenost jen jako občan a vidím, co nefunguje a co je potřeba opravit. Chtěl bych tento pohled přivést i na druhou stranu, na radnici. V každém případě vím, že by to byl tvrdý oříšek. Jsem ale připraven vzít si kimono, černý pásek a jít se s tím poprat.

Autor: Zdeněk Kellner

22.8.2014
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč Číšníci a servírky Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Corona Benešov. Pracoviště: David štěpánek tyršova, Tyršova, č.p. 214, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: David Štěpánek, +420 605 146 450. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč Číšníci a servírky číšník, servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Červený Újezd, Po zapracování možnost zvýšení mzdy.První kontakt telefonicky nebo osobně,. Pracoviště: Michal poustecký, 257 88 Červený Újezd u Votic. Informace: Michal Poustecký, +420 603 210 337. Marketing, média a tisk - Marketing, média a tisk Marketingový specialista 20 000 Kč Specialisté v oblasti marketingu MARKETING ASSISTANT. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Městečko, NÁPLŇ PRÁCE:, - Zodpovědnost za řízení svěřeného projektu, toku informací a za řádné a včasné předání kvalitních podkladů,, - Zajištění operativních úkolů oddělení,, - Přehled nad marketingovým plánem a plněním marketingových aktivit,, - Podpora při realizaci marketingových projektů,, - Komunikace s marketingovými odděleními obchodních center, , - Spolupráce při prezentaci značky na eventech i příp. organizační zajištění akcí (vlastní akce, tiskové konference, veletrhy, spoluúčast na partnerských akcí, prezentace v obchodních centrech), zajištění výstupů z akcí (fotografie, články, atd.),, - Spolupráce s dodavateli,, - Administrace webových stránek,, - Správa věrnostního programu, komunikace se zákazníkem, infolinka,, - Copywrighting, korektury, kontroly obsahu,, POŽADUJEME:, - Pečlivost a spolehlivost, systematičnost, samostatnost, , - Reprezentativní a příjemné vystupování, komunikační a prezentační dovednosti, , - Znalost MS Office (Excel, PowerPoint), výhodou znalost grafického programu (Photoshop, Indesign), - Angličtina na dobré úrovni (slovem i písmem, aktivní komunikace), němčina výhodou, , - Řidičský průkaz B, , - Nástup dle dohody. , NABÍZÍME:, - Pracovní místo v klidném prostředí Městečko - Čerčany Nespeky (okres Benešov), , - "Cool Brand" a příjemné pracovní prostředí, , - Možnost vlastního profesního růstu, , - Sleva na firemní výrobky, , - Zajímavé platové ohodnocen. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Lp komfort s.r.o. - bushman městečko, Mračská, č.p. 75, 257 22 Čerčany. Informace: Simona Šťastková, +420 777 702 010. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 15 000 Kč Ostatní specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení Specialista a odborný pracovník v oblasti výchovy a vzdělávání. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště: Letiště Benešov, Nesvačily, Požadujeme plynulou znalost anglického jazyka.. Pracoviště: F air, spol. s r.o., 257 51 Bystřice u Benešova. Informace: Lenka Klapkovská, +420 603 536 806.

Videosouhrn 22. října 2018

Rvačka před bowlingem a velká oprava lipenského expresu: zhlédněte videa dne

Momentka z druhého dne komunálních a senátních voleb ve Vlašimi.
86

Ustavující schůze zastupitelstev posunou, soud musí projednat protesty

ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na hokejového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

Investice do středočeských nemocnic vyjdou na 76,5 milionu korun

Střední Čechy - Do středočeských nemocnic poputují investice ve výši 76,5 milionu korun, rozhodli radní Středočeského kraje, a to ještě tento rok. „Za tyto peníze nemocnice pořídí přístroje, zdravotnickou techniku, lůžka, nábytek, opraví komunikace, zrekonstruuje se ústavní jídelna nebo trafostanice. Veškeré investice jdou do nemocnic ještě v letošním roce,“ zdůraznila hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Uklidnit lidi a zapojit je do práce. To je úkol operátorů linky 155

Střední Čechy - Až 1500 hovorů denně ve dvanáctihodinových směnách. To je práce desítky dispečerů tísňové linky středočeských záchranářů. Týmu sedícího na záchranné službě v Kladně ve velké místnosti, jejíž moderní vybavení by si laik snadno spletl… třeba s Řízením letového provozu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT