Kdy jste začali s přípravami na závody?
Už v šest hodin ráno jsme dorazili k Záhorské nádrži, abychom všechno stihli do začátku závodů v devět hodin.


Kolik malých rybářů se tentokrát hlásilo na startu?
Je to každoročně lepší a lepší, ale rybník není nafukovací. Takže jsme uspokojili jen čtyřiačtyřicet dětí. Chtěli bychom však na straně lesa, kde je příliš příkrý svah a nedá se tam posadit, vybudovat plošiny, z nichž by se pak dalo chytat. To pomůže ke zvýšení kapacity míst na březích.


Pořádat dětské rybářské závody nemusí být pro dospěláky, kteří si chtějí u vody jen odpočinout, příliš lákavé. Takhle vy to ale určitě nevnímáte, že?
To tedy opravdu ne. Dnešní závody nejsou jediné určené jen dětem. Další chystáme na podzim. Závody dětí nám nikdo nenařizuje a vlastně jen vycházejí ze snahy Středočeského územního svazu Českého rybářského svazu přivést od počítačů a her děti k vodě a vzbudit u nich zájem o rybaření a přírodu. To je to, co nás baví a proč takové závody organizujeme. A proto také naše dětské závody nejsou určené pouze těm, kdo je registrovaný v naší kladrubské organizaci. Zachytat si tu při nich mohou i děti, které vůbec nemají rybářský lístek.


Odkud děti do Kladrub přijely?
Jsou tu z řady míst Benešovska, ale také z Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Tábora nebo Prahy.


V dnešní internetové době asi není příliš složité oslovit zájemce na druhé straně světa…
To je pravda. Pro tyhle závody jsme vytiskli padesát pozvánek a než jsme je stačili rozvěsit, už bylo díky našemu webu a kalendáři akcí, který na něm visí, obsazeno třicet míst.