Všechny se odehrály na mezinárodní silnici E55 spojující Prahu s Českými Budějovicemi.

Ta první se sice stala už před pondělní půlnocí, její následky však řešili policisté, hasiči a pracovníci odtahové služby téměř celé dopoledne.

"Silnice je průjezdná asi od čtvrt na jedenáct," potvrdil vedoucí oddělení dopravních nehod dopravního inspektorátu Policie ČR Benešov Luděk Merta.

„Zasahovali jsme u kamionu, kterému nejspíš praskla pneumatika,“ popsal událost podle prvotních hlášení ředitel Hasičského záchranného sboru Benešov Josef Setnička.

Situaci však vyšetřili policisté s jiným výsledkem.

"Řidič při jízdě od Prahy na Tábor usnul a sjel vpravo do příkopu," potvrdil Merta s tím, že jízda talutou řidiče probrala a strhl řízení vlevo. "Vyjel zpět na silnici, ale setrvačností přejel vozovku a narazil do svahu vlevo. Souprava se pak převrhla a zatarasila celou šířku silnice," dodal policista.

Karambol se stal v úvozu, asi tři sta metrů od křižovatky u fotbalového stadionu směrem na Budějovice. Nejvíce času na odstranění následků nehody však nepotřebovali hasiči nebo odtahovka, ale pracovníci firmy, která překládala náklad mražených výrobků z poškozeného a nepojízdného návěsu.

K další bouračce došlo jen několik set metrů od první nehody. U křižovatky U Topolu na jihu Benešova do sebe vrazila dvě osobní auta.

Složitou situaci tam v důsledku první nehody vytvářeli řidiči, kteří podle návodu dopravního zpravodajství jednoho komerčního rádia při jízdě od Budějovic zahýbali U Topolu vlevo ke konopišťskému motelu. Jejich vozy se při tom míjely s auty, která projížděla Křižíkovou ulicí a směřovala na jih Čech. Do tohoto směru je odkláněli policisté už od křižovatky u fotbalového stadionu.

Další odklon dopravy čekal na řidiče už na jírovické křižovatce. Po úzké okresce tudy přes Jarkovice projížděla i těžká vozidla. Podle svědků průjezd komplikoval dokonce i tahač s podvalníkem naloženým buldozerem se širokou radlicí.

Do toho všechno se na křižovatce u fotbalového stadionu srazil ještě nákladní a osobní vůz.

"Řidič osobního auta přijíždějícího od Jírovic a Jarkovic se plně nevěnoval řízení a narazil do nákladního auta stojícího v ulici Ke Stadionu," doplnil Merta.

Zapeklitá dopravní situace zavládla kvůli zmiňovaným nehodám také přímo v Benešově. Kolony kamionů a osobních aut jen pomalu popojížděly křižovatkou mezi ulicemi Konopišťskou, Hodějovského a Ke Stadionu.