Podtitul setkání říká: „Pojďme tvořit budoucnost Týnce společně.“ Proto dojde i na Téma ekologie. Hovořit se ale bude také o školství, výchově a vzdělávání. V plánu je i téma dopravy, bezpečnosti občanů ve městě a problémů s parkováním osobních aut v jeho ulicích. Široký záběr témat doplní i volný čas, kultura a architektura. Prostor dostanou i ti, kteří chtějí diskutovat o soužití občanů a radnice.

Obdobně bude probíhat i veřejné fórum v Benešově. Tam se lidé s vedením města a úředníky sejdou v pondělí 7. října v 17.30 v Kulturním domě Karlov. „Dva týdny před konáním fóra vyvěsíme výsledky fóra předešlého,“ poznamenala Markéta Pazderová z benešovské radnice s tím, že díky tomu lidé uvidí, jaké návrhy už došly realizace.

Benešovské fórum je teprve druhé v pořadí a koná se se záměrem přiblížit rozvoj města občanům. Proto se jmenuje „Benešov – naši budoucnost tvoříme společně“. Hovořit se bude o územním rozvoji a bydlení, využití prostoru Táborských a Pražských kasáren, životním prostředí, veřejné zeleni, odpadu, vodě, ovzduší, hluku, ale také o dopravě a bezpečnosti.