V jednom z nich mělo vzniknout Muzeum 102. pěšího pluku Benešov a prostor tam mohlo najít, místo v objektu na Malém náměstí, také Muzeum Podblanicka. „Oba objekty už měly být dávno dole,“ tvrdil tehdejší starosta Benešova Petr Hostek, podle něhož byly obě budovy nevyužívané a zanedbané a pomalu se rozpadaly. „Nevidím proto jinou možnost, než je odstranit,“ řekl.

Na konci roku, když už bylo jasné, že Hostkovo vedení na benešovské radnici skončí, nepomohla záchraně alespoň jednoho z uvedených objektů, ani intervence Spolku přátel Konopiště. Zahájit bourání hlavní budovy, ale někdejší vedení města nestihlo. Teď se proto znovu na pořad dne dostává parafráze nerudovské otázky - Co s ní?

Už řadu let mají v prázdné kasárenské budově zalíbení policisté a jejich zásahové jednotky. Ty do Benešova jezdí pravidelně na cvičení zaměřená na eliminaci ozbrojeného pachatele v interiéru. Jenže to není to, co by objekt mělo do budoucna zachránit a především, trvale oživit.

Současný, staronový starosta Benešova Jaroslav Hlavnička potvrdil, že budova je zakonzervovaná, takže v ní nevznikají žádné škody. A tak to, nejspíš ještě několik let, zůstane. „Ve stávajícím regulačním plánu města je objekt vyčleněn jako rezerva pro vznik školy a tak by to mělo zůstat,“ je přesvědčený lídr benešovské radnice.

Plány na kolonizaci bývalého vojenského prostoru v Táborských kasárnách uvažují s rozvojem individuálního i hromadného bydlení. V místě vzniku nové městské čtvrti by domov mohlo najít až pět tisíc lidí. Ti budou potřebovat také občanskou vybavenost, včetně základní školy a školky. A právě pro jejich vznik by byla, podle lídra radnice, budova vhodná. A to přesto, že jeho předchůdce tvrdil, že nemá budoucnost.

Současně by mohl být objekt využit i pro další záležitosti chodu města. Stále totiž nejsou trvale uspokojeny vzrůstající prostorové potřeby základní umělecké školy nebo domu dětí a mládeže.

Nejspíš už jen jako neuskutečněné ale zůstanou někdejší nápady a záměry zřídit v objektu dlouhém téměř 140 metrů byty, muzeum, vysokou školu nebo základnu krajského hasičského záchranného sboru.