Přemístění odběrného místa je výsledkem úsilí vedení města, na jehož stolech se hromadila kritika občanů. Ti se obávali, že se s přibývajícím počtem nemocných a testovaných výrazně zvýší riziko nákazy návštěvníků polikliniky na Malém náměstí. V ní totiž tamní lékaři dál ordinují.

Kraj však na výtky města řekl nejprve ne. Jeho bezpečnostní rada v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou sdělila, že k přemístění není důvod. „Odběrové místo je bezproblémové, mimořádně zabezpečeno a pod trvalou kontrolou kamer městské policie,“ sdělila hejtmanka.

Jen za několik hodin ale otočila. „Odběrové místo na vyšetření vzorků na onemocnění Covid-19 bude od úterý 24. března fungovat na parkovišti u plaveckého bazénu,“ sdělila v neděli 22. března s tím, že takzvaný drive-in odběrový box, pro odběr krve přímo z automobilu už na parkovišti stojí, i když ho tam hasiči přivezli až v pondělí po poledni.

„Jsme rádi, že nám bezpečnostní rada kraje vyšla vstříc,“ zhodnotil při přestávce na oběd vývoj situace benešovský starosta Jaroslav Hlavnička.

Online reportáž

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in