Díky projektu Demo Truck Tour se mohli fanoušci a obdivovatelé těchto strojů legendárního amerického výrobce projet zcela zdarma na jednom ze čtyř nabízených modelů této značky.

„Zájemci o svezení nic neplatí ani nedávají žádnou vratnou zálohu. Stačí aby měli alespoň rok platný řidičský průkaz na motorku skupiny A a pak se mohou vydat na dvaceti minutovou projížďku po okolí," uvedl jeden z organizátorů akce Petr Zabilka s tím, že v případě poškození nebo zničení zapůjčené mašiny se jeho řidič písemně zavazuje uhradit spoluúčast z pojistky ve výši deseti tisíc korun.

Každý kdo usedl v sobotu do sedla motocyklu svého preferovaného modelu, si mohl bez obav vyzkoušet, co umí. Jak se například chová na kluzké vozovce, ocenit sílu jeho motoru či si udělat srovnání s jinými typy motorek.

„My takhle celou sezonu objíždíme republiku a musím říct, že zájem o svezení je opravdu velký. Dokonce máme spoustu zájemců už v pokročilém věku. Harley Davidson je totiž klidná motorka. S tou se jezdí na pohodu ne na závody," dodal motorkář Petr.

Personál na místě všem účastníkům ochotně ukázal všechny motocykly a v případě zájmu jim pomohl najít jejich vysněný Harley.

Projet se zcela zdarma na motorce Harley Davidson mohl každý, kdo zavítal v sobotu na parkoviště vedle benešovského obchodního domu Hvězda a prokázal se platným řidičským průkazem skupiny A. Úplně prvním a zřejmě i nejstarším zájemcem, který usedl do sedla stroje legendárního amerického výrobce, byl pětašedesátiletý Pavel Říha z Benešova.

Jak dlouho máte řidičák na „velkou" motorku?
Od roku 1965. Kromě toho mám řidičák i na osobní a nákladní auto, autobus, traktor. Prostě na všechno, co má kola, volant nebo řídítka.

Máte motorku?
Teď ne. Jako mladý jsem měl Jawu 250. Ale až vyhraji ve Sportce, poctivě sázím každý týden, tak první co udělám, bude to, že půjdu a nějakou mašinu si koupím. Když vyhraji hodně, tak to bude právě Harley Davidson, po kterém toužím. To je totiž můj dlouholetý sen. Mít jednou takovýhle krásný stroj. Jenomže to musím napřed vyhrát. Sice stále pracuji u benešovských technických služeb, ale už jsem v důchodu.

Co říká na váš nápad partnerka?
Souhlasí. Má pro moji slabost pochopení.

Kdybyste vyhrál a koupil si tedy motorku, kam by vedla vaše první cesta?
Asi do Chorvatska. A jako spolujezdec by nejel nikdo jiný než moje přítelkyně.

Kam jste se vydal dneska na vyjížďku?
Jel jsem do Týnce a zpět. Nemám to v ruce, takže za těch dvacet minut, které jsem na to měl, to bylo tak akorát.

Jaký to byl zážitek splnit si alespoň částečně svůj sen?
Krásný. Sice jsem touhle dobou (v sobotu dopoledne. pozn. redakce) měl už pomáhat zeťákovi a dceři na stavbě baráku, ale to museli pochopit. Harley je Harley. To musí jít všechno ostatní prostě stranou (smích).

Kdo vás sem doprovodil?
Kamarád Bohouš Zeman. Ten je ještě větší blázen než já. Nemá sice v plánu si koupit motorku, tedy alespoň myslím, že ne, ale jako mladý se vydal v roce 1969 na Jawě 250 až do Jugoslávie.