Biopotraviny z Kršnova dvora neprodukují členové hnutí jen s pomocí tažných zvířat, ale i využitím klasické zemědělské techniky. Také kamenný mlýn, na němž melou pšenici špaldu nebo pohanku, nepohání animální či vodní síla, ale osvědčený elektromotor.
„Na obdělávání více než třiceti hektarů polí v okolí statku používáme tažné voly i koně,“ vysvětlil zaníceně mladý vyholený průvodce, jenž nepoužívá civilní jméno, podstatu úřady dotovaného biohospodaření komunity, která část produkce z dvora dodává do vegetariánské restaurace v Praze, jenž také patří náboženskému hnutí Hare Kršna. „Ale zhruba z poloviny také traktor,“ připustil při pohledu na Zetor zaparkovaný ve stodole, za nímž září nablýskaná Jawa.
„Při žních se snažíme obilí sekat tradičními postupy, ale máme také kombajn,“ doplnil rozpačitě mladík.
„Nyní se snažíme zprovoznit povříslovač, který nám umožní vázat snopy. Stroje tady nemáme jako v muzeu, snažíme se je využít,“ dodal průvodce netypickou usedlostí nedaleko Postupic, kterou obklopuje desítka automobilů.
V chlévě spokojeně přežvykuje několik koní, tažní voli uherského náhorního plemena a pár krav. Nejstarší z nich už je jen na dožití.
„Podařilo se nám rozdojit i jalovici, která nikdy tele neměla,“ pochlubil se neobvyklým kouskem amatérský chovatel, jenž má péči o zvířata v rámci komunity na starosti.
Ovce, kozy nebo slepice Kršnovo společenství nechová. Nemá z nich užitek.
„Na poli, které je rozdělené do pravidelných pruhů, střídáme pšenici a hrách, jenž váže dusík, tak, abychom nemuseli používat umělá hnojiva, ale jen zvířecí hnůj,“ poodhalil mladík agrotechnické zvyklosti komunity.

Strava je čistě vegetariánská

Co přívrženci hinduistického učení na poli vypěstují, zpracují v mlýnici. Tu má na starosti další obyvatel Kršnova dvora.
„Teď připravujeme stavbu vlastní pekárny,“ omluvil průvodce nepořádek v přízemí obydlí. V předsíni je poskládaných asi dvacet párů mužské, ženské i dětské, značně omšelé obuvi. Nutným standardem v hospodářství jsou kvůli vrstvě bláta holinky. Do patra se šlape už jen bosky.
Na schodech sedící členka polohlasně přednáší Haré Kršna mahámantru: Haré Kršna, Haré Kršna, Kršna Kršna, Haré Haré, Haré Ráma, Haré Ráma, Ráma Ráma, Haré Haré.
Ve svatyni, které vévodí oltář s vyobrazeným Kršnou, řeší vsedě členové hnutí s gurem otevřeně své niterní problémy. Služba v chodbě připravuje hostinu.
Ta se skládá z plechu plného nasucho opečených krajíčků chleba a ze zeleninové hmoty ovoněné indickým kořením.