„I když do plného stavu nějací ři rybáři scházejí, máme dnes rekordní účast rybářů – vozíčkářů a z toho máme velkou radost,“ přiznal Jan Porhansl .

Pro postižené rybáře mají v Kladrubech uzpůsobena i pravidla. Pokud by se do závodů přihlásil někdo předem a neměl průkazku ZTP, má v okamžiku, kdy se chce chytání zúčastnit rybář handicapovaný, smůlu. To se tentokrát nestalo.

„Nechtěli jsme závody dělit na kategorie rybářů zdravých a handicapovaných. Všichni chytají najednou,“ dodal Jam Porhansl.

Zkrátka by nepřišli ani lidé, kteří by si chtěli zachytat, i když s sebou nemají náčiní. Děti mají další výhodu. Nemusejí mít ani rybářský lístek.

„Pro děti je to pobídka, aby neseděly doma u počítačů. Máme tu i rybářský kroužek s výukou a na konci si mohou složit zkoušku a získat tak státní rybářský lístek.

„Jsme už tak daleko, že od sponzorů, s nimiž jsme například nedávno jednali v rámci veletrhu For Fishing 2018, dostáváme darem nebo výpůjčkou rybářské vybavení . To pak můžeme dál půjčit nebo i věnovat těm, kteří by rádi k vodě, ale zatím se jim to z nějakých důvodů nepovedlo,“ doplnil zástupce hospodáře Tomáš Kučera.

A právě tak to bylo také v sobotu u Záhorské nádrže. Od sponzora kladrubští rybáři na zmiňovaném veletrhu obdrželi deset prutů a deset navijáků s tím, že je mají rozdat těm nejpotřebnějším.

Kladrubská organizace ČRS každoročně organizuje tři závody pro dospělé – jarní, čtyřiadvacítku a podzimní a také dva pro děti. V režii kladrubských rybářů se 18. až 20. května uskuteční v Mladé Boleslavi Mistrovství České republiky handicapovaných sportovních rybářů v Mladé Boleslavi na řece Jizeře. Právě tam vznikne také reprezentační tým, který bude bojovat na mistrovství světa b Chorvatsku na řece Mur.