„Utkali se ve dvou kategoriích – lovu ryb a rybolovné technice, podpořenou zkouškou ze znalostí ryb. Doprovodným programem bylo několik dovednostních soutěží s rybářskou tématikou, za jejichž splnění si každý odnesl nějakou drobnost od našich sponzorů," připomněli Jan Porhansl a Tomáš Kučera, hospodáři Místní organizace Českého svazu rybářů Kladruby, která je zřizovaná právě pro potřeby handicapovaných rybářů.

Do závodu se přihlásilo 31 soutěžících ve dvou věkových kategoriích. Na snímku je jedna z disciplín, nahazování na přesnost.

Nejlepšího výsledku a celkového prvenství dosáhl v mladší kategorii s celkovou délkou 581 cm a počtem 36 nachytaných ryb Pavel Hošek z kladrubské organizace.

„Věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, dárků a drobností, které si každý závodník od nás odnesl," dodal Jan Porhansl a poděkoval všem, kteří se na organizaci závodů podíleli a bez nichž by se sportovní podnik neuskutečnil. Prvních pět závodníků v každé kategorii (do 10 let a 11-15 let) získalo za své výkony ceny. Ty si odnesli i nejlepší rybářka a závodník, který ulovil největší rybu.