Golfové hřiště s příjemnou domácí atmosférou vzniklo rekultivací bývalé komunální skládky a tam kde dříve bývala suť a panely je dnes kvalitní udržovaný trávník, spousta květin a keřů. Na někdejší smetiště se dokonce vrátili zajíci, bažanti, srnky, ptáci a ještěrky.
„Z původních tří jamek a necelé dvacítky členů jsme se rozrostli do dnešní podoby. Naši členskou základnu tvoří sedmdesát členů, jak místních, tak přespolních, kteří k nám dojíždějí nebo se usadili v chalupách v kraji pod Blaníkem,“ řekla prezidentka klubu Mirka Voigtsová.
Manželům Voigtsovým se tu během dvou let podařilo téměř nemožné, proměnit nevzhlednou hromadu nepořádku v oázu zeleně, klidu a oživit téměř již mrtvou zónu. „Bylo to ale nesmírně náročné a dalo to hodně práce,“ podotkla prezidentka klubu.
Golfové hřiště v Trhovém Štěpánově měří dvanáct set metrů a pamatuje nejen na své členy, ale i na začátečníky, kteří by se chtěli tomuto krásnému sportu věnovat, nebo si přijeli hru pouze vyzkoušet. Provozovatelé ochotně seznámí začátečníky s pravidly golfu a dalším umožní zdokonalit krátkou a přesnou hru.
„Na hřišti půjčujeme základní golfové vybavení, poradíme v začátcích a po dohodě zajistíme profesionálního trenéra. Seznámíme také se základními golfovými pravidly a chováním na hřišti,“ dodal majitel hřiště Michal Voigts.


KAREL CHLUMEC