VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galavečer Nejúspěšnější sportovec se povedl, stále je ale co zlepšovat

Benešov /FOTOGALERIE/ - Třetí galavečer, při němž se zaplněný sál Divadla Na Poště a později i široká, nejen sportovní veřejnost dozvěděly, kdo je králem mezi sportovci i sportovními kolektivy za rok 2013 na Benešovsku, přinesl také řadu ohlasů.

8.1.2014
SDÍLEJ:

Vyhlašování výsledků soutěže Nejúspěšnější sportovec roku 2013.Foto: Lenka Srbová

První přicházely už při krátkých improvizovaných vystoupeních přímo na pódiu. Sportovci i sportovní funkcionáři nejen děkovali za umístění, ale nezapomínali vyzdvihnout ani přínos akce na vnímání sportu jako takového, veřejností. Další reakce pak přicházely bezprostředně po úterním slavnostním večeru. Benešovský deník se ale zeptal později, po odeznění prvních dojmů.

Jaký tedy byl třetí ročník soutěže Nejúspěšnější sportovec roku 2013 a jeho závěrečný galavečer, při němž vystoupily zpěvačky Alžběta Sosnovcová a Kamila Nývltová a moderování měl na starosti Ondřej Krátoška?

„Jménem Atletického oddílu TJ Spartak Vlašim bych chtěl poděkovat za skvělý večer," napsal do redakce Jan Hlaváček. „Taková umístění jsme popravdě nečekali ani 
v těch nejlepších případech. Příští rok se určitě znovu zúčastníme, i když bohužel již bez Matyáše Vrtišky, který přestupuje do Prahy," posteskl si atletický funkcionář.

Soutěž Nejúspěšnější sportovec roku 2013, kterou organizuje agentura ČOK společně s Benešovským deníkem a městem Benešovem, má ve městě už tříletou tradici. Nejen jí vzpomínali dotazované osobnosti, které se slavnostního vyhlášení zúčastnily.

„Galavečer byl super!" řekl Ladislav Klavrza, prezident BC Benešov. „Líbil se mi i doprovodný program, líbilo se mi to celé. Jsem rád, že se nezapomenulo ani na naše basketbalistky," uvedl s tím, že je jen dobře, že i na Benešovsku je řada sportovních odvětví, jejichž sportovci se umísťují na předních příčkách mezinárodních soutěží.

„K úspěchům mohu jen blahopřát a některým i můžu trochu závidět. Například vlašimští hokejbalisté jsou úžasní, protože na nejvyšší úrovni mají nejen dospělé muže, ale také přípravku. Pokud je kvalitní mládež, pak se to projevuje i v dospělých kategoriích. To se všude nedaří a my, baskeťáci s mládeží máme také trošku problém. Nedosahujeme už výsledků, jakých jsme dosahovali v minulosti a na to se chceme více zaměřit," dodal Ladislav Klavrza.

Trochu jiný, pro příští ročník ale o to inspirativnější mínění má na galavečer i celou soutěž Václav Čičatka starší, majitel hokejbalistů HBT Vlašim.
„Například moderátor byl tragický," tvrdí. „Výtky mám i k vyhodnocování týmů. Domnívám se, že naše přípravka neměla být až na pátém místě, vždyť vyhráli mistrovství republiky," řekl s tím, že ještě chvíli bude připomínat, co se mu na galavečeru nelíbilo a pak přidá i to, co se podle něj povedlo.

„Nelíbilo se mi, že byl vyhodnocen mezi jednotlivci také fotbalista, který prodělal rakovinu. Zasloužil si získat nějaké jiné ocenění, třeba cenu fair play. Je to skutečně ojedinělý případ, kdy se sportovec s tak závažnou nemocí dokáže vrátit ke sportu. A je jedno, jestli sport dělá na ligové, nebo okresní úrovni."

Václav Čičatka míní, že organizace nebyla tak špatná, zpěvačky zpívaly výborně, ale špatná akustika sálu způsobovala při silnějším zpěvu, že jim nebylo rozumět. „Celkově ale vidím v akci pozitivum a je dobře, že se Deník a město o vyhlášení sportovců starají," dodal Václav Čičatka starší.

Přínos rozvoji sportu na Benešovsku spatřuje v akci také ředitelka Posázaví o.p.s., které věnovalo oceněným sportovcům věcné dary. „Jsem ráda, že Benešovský deník i město Benešov touto akcí podporují sportování mládeže," připomněla. „Budu ráda, když se na tom i my, Posázaví o.p.s. budeme moci podílet a budeme při tom. „Důležité totiž je znovu dostat lidi z baráků od počítačů ke sportování. Potěšilo mně, že Na Poště bylo tolik lidí, které sportování zajímá, to je super," dodala Bohunka Zemanová, ředitelka Posázaví o.p.s.

Naprosto spokojený odjížděl z benešovské Pošty domů, do Votic také předseda Okresního fotbalového svazu Benešov Jan Voráček. „Takové akce jsou zapotřebí a ta v Benešově byla moc pěkná. Myslím, že se to povedlo. Všechno se sice dá zařídit jinak, lépe, ale myslím, že tohle bohatě stačí. Měl jsem v sále i syna s jeho přítelkyní a také jim se to moc líbilo," sdělil Jan Voráček z Votic.

Bez výtek hodnotil galavečer také starosta Benešova Jaroslav Hlavnička. „Večer to byl pěkný, myslím, že stojí za to tuhle tradici udržet," přeje si komunální politik. „Sportovci z našeho regionu si ocenění opravdu zaslouží. Děkuji ale také Benešovskému deníku za přípravu akce," doplnil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Ceny sportovcům věnoval například také Pivovar Ferdinand Benešov. Jeho vedoucí obchodního oddělení Eva Hendrychová byla s galavečerem také spokojená. „Bylo to hezké, mě se to líbilo," řekla a výtky neměla ani k organizaci vyhlašování výsledků. „Jsem spokojená," dodala Eva Hendrychová.

Autor: Zdeněk Kellner

8.1.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.

KRÁTCE: Test na infekce bude zdarma

Benešovsko - Co se děje v regionu?

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Zatímco některé politické strany v sobotu 21. října večer slavily a jiné plakaly, Louňovice pod Blaníkem se nechaly okouzlit barokní hudbou. V rámci už 33. ročníku Podblanického hudebního podzimu vystoupil v louňovickém zámku světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček. Spolu s ním si měli milovníci vážné hudby možnost poslechnout violoncellistiku Alžbětu Vlčkovou a Vivaldi Collegium Praha pod vedením koncertního mistra Jiřího Partyky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení