Diplom udílený za kvalitní květinovou výzdobu v obci. Málo kdo ale už ví, že otec a další předkové Martina Fulína, podle něhož se diplom jmenuje, pocházeli z Benešovska.

„Martin Fulín se sice narodil 29. listopadu 1853 v Praze, ale jeho rodina žila po několik generací v osadě Chvojen, kde vlastnila hospodu, a která je vzdálená jen necelé tři kilometry od Benešova," vysvětlil jeden z rodu Fulínů Jan Fulín z Přibyšic s tím, že Martin Fulín byl významným zahradníkem. Napsal řadu odborných publikací o pěstování květin, z nichž nejznámější je Květiny zahradní v zimě venku vytrvalé (pereny či ostálky).

V Praze se Martin oženil s Růženou rozenou Pečenou, se kterou měl celkem osm dětí. Zajímavostí je, že seznámení Martina s Růženou je spojeno se slavným botanikem Benediktem Roezlem. Po jeho návratu z Mexika, kde přišel o ruku, potřeboval někoho, kdo by mu pomáhal s tříděním obrovských botanických sbírek. Tou osobou byla mladá zahradnice Růžena, která se právě u Roezla seznámila se zahradníkem Martinem, za kterého se později provdala.

„Martin nebyl jen tak nějaký zahradník, ale člověk velkého rozhledu, u kterého se scházeli mnozí význační lidé. Mohl si to dovolit, protože praktická Růžena mu nejen rodila děti, ale starala se o celou zahradnickou chasu," pokračoval Jan Fulín, který na Martina prozradil, že to byl právě on, kdo společně se zahradníkem Františkem Josefem Thomayerem přivedl českého spisovatele, intelektuála, novináře, dramatika, překladatele a fotografa Karla Čapka k zahradničení.

„Čapek o něm píše v Povídkách z jedné a druhé kapsy …už sám starý Fulinus…," dodal Jan Fulín.

Stopa tvůrčí práce Martina Fulína v pěstování květin pokračuje i v dnešní době. V listopadu 2002, při příležitosti luhačovických Dnů zahradní a krajinářské tvorby 2002 byl založen Fulínův spolek obdivovatelů a přátel květin, takzvaná Fulínova květinová iniciativa.