Mužské hasičské družstvo z Louňovic pod Blaníkem a hasičky z Načeradce o víkendu zúročily přípravu na atletické disciplíny i požární útok a z vlašimského stadionu V Lukách přivezly svým sborů poháry za celkové vítězství.
Zmíněná družstva si vybojovala zároveň i účast v krajském kole v požárním sportu, které se uskuteční v závěru příštího týdne společně s kláním profesionálních hasičů v Nymburce.
V sobotu 7. června dopoledne muži absolvovali překážkové běhy na 100 metrů a odpoledne po přestavbě překážkové dráhy štafety 4 x 100 metrů.
Závěr na vlašimském sportovišti patřil klasickým požárním útokům s vodou.
„Počasí v sobotu odpoledne hrozilo narušení průběhu závodů, ale snad díky patronu hasičů Floriánovi se soutěže podařilo zdárně dokončit,“ uvedl s nadsázkou Josef Páv, starosta Okresního sdružení hasičů s tím, že díky technické četě se na neděli podařilo atletickou dráhu připravit pro ženskou soutěž.
Ty v neděli 8. června absolvovaly obdobné disciplíny, jako muži. Oproti nim mají pouze místo překážky v podobě domečku bariéru, kladina je nižší a požární útok je o dvacet metrů kratší.

Kompletní výsledky hasičských soutěží ve Vlašimi najdete ZDE