„Najali jsme architekta, který zpracoval tři grafické návrhy vzhledu fasády školy. Pak následovala anketa, v níž jsme se ptali veřejnosti, žáků školy i jejich pedagogů, který z návrhů se jim líbí a který by chtěli realizovat,“ vysvětlil starosta obce Aleš Papoušek.

Volbu veřejnosti o příští podobě veřejné budovy zvolili v Krhanicích poprvé. „Pro vedení obce je postup, kdy vybírá veřejnost, důležitý. Nedovolili bychom si něco takového bez veřejné diskuse nařídit,“ uvedl starosta a připomněl, že ze strany budovy už je fasáda dokončena a práce pokračují.

Celá akce, která je rozdělena do několika etap, začala loni v srpnu. Rekonstruovala se kotelna a staré kotle nahradily nové, efektivnější, instalovalo se i zařízení na měření energií. Následovala výměna oken i dveří a zateplení půdy a suterénu nebo rekonstrukce elektroinstalace. Všechno by pak mělo skončit v příštím roce, 31. srpna.

Společně s fotovoltaikou na střeše budovy, která přispívá do rozpočtu obce už několik let, projekt přispěje k nižším nákladům na vytápění školy. Na náklady 25 milionů korun přispěje dotace ve výši 7,4 milionu korun.