„Vítězným nápadem byly zápichy se štítky k rostlinám v naší botanické zahradě,“ připomněla Veronika Zikmundová, zástupkyně školy pro kvalitu vzdělávání, podle které se na štítcích kromě latinského názvu rostliny objevil i název český, v Braillově písmu a také QR kód s řadou dalších informací. Jde o interaktivní prvek.

Štítky vznikly na 3D tiskárně, kterou škola získala v rámci projektu Průša pro školy. Škola má už tři takové tiskárny a chce si pořídit další. Tisk jednoho štítku totiž tiskárně zabere celé tři hodiny. V botanické zahradě jsou přitom stovky exemplářů rostlin.

Studenti z Vyšší odborné a Střední zemědělské školy Benešov také upravili prostranství před Krajským úřadem Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici. Místo keřů je tam nyní okrasná zahrada. Vedle vybudování zahrady se studenti podílejí také na její celoroční údržbě.

Druhé místo v soutěži získala Obchodní akademie Beroun se svým projektem na vybudování učebny a relaxovny na školním dvoře, třetí skončili žáci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Neratovice za projekt Pojďme se učit s profesionálem. Soutěž Cool School pořádá Středočeský kraj v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání.