Nová křižovatka má po zprovoznění usnadnit vyjíždění z nákupní zóny, v níž nyní vzniká další supermarket, už čtvrtý ve městě. Jeho investoři zaplatí právě také stavbu okružní křižovatky. Ta vzniká na hlavní, krajské silnici a využívá i místní městské komunikace. Stavebník pro budování musel splnit podmínky, které k takové stavbě hlídá silniční správní úřad a Policie ČR.

Na ulici Červené Vršky bude nový kruhák v podstatě už třetí, respektive čtvrtou takovou křižovatkou. Vedle turbokřižovatky na silnici I/3 a malého kruháčku u čerpací stanice a okružní křižovatky pod nemocnicí. Dvě prvně zmiňovaná křížení a také to nyní budované od sebe bude oddělovat silniční úsek dlouhý pouze zhruba 100 metrů.

„Není to nic proti ničemu,“ zhodnotil výstavbu kruháků tak blízko sebe benešovský místostarosta Roman Tichovský, vystudovaný dopravní inženýr. „Technicky je to možné a samotná stavba vychází ze souhlasu úřadů, policie a správce komunikace,“ připomněl.

Z výstavby dvoupodlažního parkoviště Bezručova IV v Benešově.
Na stavbě parkoviště na sídlišti v Benešově vybetonují strop nad prvním podlažím

Po dostavbě to bude v Benešově už v pořadí devátá takto řešená křižovatka. Včetně těch dvou na silnici I/3 na Červených Vršcích a U Topolu.

Když na začátku milénia vznikla v Benešově úplně první okružní křižovatka, stalo se tak v místě častých nehod na křižovatce „pod nemocnicí“. Zmizela tím hlavní silnice vedoucí od Nové Pražské přes most nad železnicí do ulice Červené vršky. Pak přišly na řadu další kruháky – u OD Hvězda, pivovaru, benzinové pumpy na Červených Vršcích, u sokolovny nebo poblíž vily Katušky.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.