Novostavba patrového parkoviště pro 54 vozidel a čtyři motocykly bude umístěna na stávajícím pozemním parkovišti u bytových domů. „Celková kapacita vychází z prostorových možností stavebního pozemku a z konstrukčního řešení objektu,“ uvedla Aneta Malá z Odboru investic Městského úřadu Benešov. Parkování bude umožněno ve dvou výškových úrovních, na každé z ploch tak zaparkuje až 27 aut a dvě motorky.

Fotogalerie: Vizualizace dvoupodlažního parkoviště na sídlišti v okolí Bezručovy ulice v Benešově

Do přízemní části parkoviště řidiči vjedou od jihu z Bezručovy ulice. Na horní podlaží pak bude nájezd přímo z Vlašimské ulice. Chodník, který budou muset auta při vjezdu a výjezdu překonat, bude upraven tak, aby ho vozy nepoškozovaly.

Město vypsalo pro zhotovitele parkoviště veřejnou zakázku, vítěz se však možnosti budovat nakonec vzdal. „Došlo k tomu proto, že dodavatel nebyl kvůli cenám armovací oceli schopen garantovat cenu,“ vysvětlil benešovský místostarosta Roman Tichovský, podle kterého se takové situace dějí zejména s ohledem na betonáže a extrémně zvýšené ceny ocelových armatur. Benešovští radní proto schválili výzvu k uzavření smlouvy se druhým uchazečem v pořadí.

Výstavba parkoviště Bezručova IV. odpovídá podobou dříve realizovaným stavbám nadzemních parkovišť v okolí Bezručova I. až III. Ukončení prací plánuje město na konec letošního listopadu. Předpokládaná cena zakázky je zhruba 29 a čtvrt milionu korun.