Žulová dlažba kryla, jak dokládají a odhalují rekonstrukce vozovek v jiných částech sídla, většinu silnic města. Postupně ale takzvaných kočičích hlav ubývá a v současnosti zůstávají právě jen ty v historickém jádru nebo v Husově ulici. I tam ale žulovému dláždění zvoní hrana a po rekonstrukci tamních inženýrských sítí ji téměř jistě nahradí asfalt. Přitom jak je patrné v ulici Na Karlově z už dokončené opravy dlážděné vozovky od Masarykova náměstí k horní zvonici u kostela sv. Mikuláše, i kamenná dlažba se dá položit ke spokojenosti řidičů. A taková by měla být i druhá, právě nyní budovaná část ulice v úseku od zvonice k obřadní síni.

„Jedná se o dokončení akce, která se loni zastavila u horní karlovské zvonice,“ potvrdil benešovský místostarosta Roman Tichovský. Vozovka od zvonice dolů k obřadní síni byla podle něj opravdu v hrozném stavu a vypíchl například problém v podobě vysokého obrubníku vedle silnice. „Musí se tam jezdit opatrně a ne moc rychle, jinak si tam utrhnete spodek auta,“ shrnul.

Také proto město přikročilo nejen k rekonstrukci samotné vozovky zvlněné doslova jako velká valcha. Opraví nejen silnici sevřenou z jedné strany hřbitovní zdí a z druhé chodníkem a oplocením parku u Domova seniorů Villaniho, ale také obrub chodníku. Kromě toho historickou část města zbaví pro místo nevkusných moderních lamp a nahradí je pouličním osvětlením historizujícím.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

„Práce na rekonstrukci se budou týkat i křižovatky s lípou uprostřed v dolní části ulice proti obřadní síni. Obrubníky betonové, které jsou kolem trávníku s lípou nahradí kamenné,“ dodal Roman Tichovský.

Práce s náklady 3,37 milionu korun by podle něj měly být dokončeny ještě během prázdnin, aby už s novým školním rokem mohli rodiče jezdit obvyklou trasou a ne kolem radnice z Masarykova náměstí.