Především o bezpečnost návštěvníků fotbalového stadionu u Konopiště měli radní starost, když rozhodli o vykácení stromů v sousedství východní tribuny.
„Po jarní vichřici jsme pro jistotu nechali zkontrolovat všechny stromy ve městě,“ potvrdil místostarosta Roman Tichovský.
Ty dřeviny, které vichr polámal „opravili“ motorové pily. Újmu při řádění živlů utrpěly také letité topoly stojící kolem stadionu.
„Topoly jsou křehké a proto i dost nebezpečné. Jejich ulomené větve už také na stadionu způsobili škodu,“ připomněl Tichovský při odůvodňování razantního opatření.
Stromy zmizí ještě letos. Všechna povolení k jejich pokácení už radnice má.
„Kácení přijde zhruba na sto dvacet tisíc korun,“ uvedl vedoucí odboru majetku a investic Josef Tulach s tím, že o výsadbě nových dřevin je sice již rozhodnuto, ale o tom, kdo zakázku od města získá zatím ne a určí ho až jarní výběrové řízení. Novými stromy by podle Tulacha měly být nejspíš habry, které už nyní zpevňují val v jižní části stadionu. „Tyto stromy se dají lépe udržovat tak, aby nepřerostly jako je to nyní u topolů,“ doplnil Tulach.