Akcí, která se před čtyřmi roky zrodila v hlavách Luboše Sládka, velitele Sboru dobrovolných hasičů Kozmice a Ondřeje Hanibala z fotbalového týmu Slavoj Kozmice. Stejně tak, jako v letech předchozích i letos se na něm sešla celá řada fotbalových týmů nejen z Benešovska. Největším favoritem na vítězství byl Slavoj Kozmice, který obhajoval loňské prvenství, a to nakonec také uhájil.

„Zatímco před těmi čtyřmi roky, kdy jsme začínali se tady sešlo osm fotbalových družstev, letos se nám jich přihlásilo celkem patnáct. Dokonce dva z Prahy," pochvaloval si Ondřej Hanibal, pořadatel malé kopané s tím, že akce, která má v Kozmicích své pevné místo se účastní každoročně vesměs stejní sportovci. I tak museli pět mužstev odmítnout. Nebylo by prý možné, aby tolik družstev stihlo uhrát všechny zápasy.

Po zápasech v malé kopané přišel na řadu srandamač žen, Kozmický kop o věcné ceny a utkání staré gardy Kozmice versus Ostředek.

„Kozmický kop spočívá v tom, že se do velké brány natáhne plachta s otvory různých kategorií. Kdo se do jaké úrovně trefí, podle toho získá výhru," vysvětlila Jitka Hanibalová, organizátorka akce a doplnila, že kopu se může zúčastnit kdokoliv. Děti, dospělí, muži, ženy. Prý kdokoliv, kdo zvládne kopnout do míče
Na své si přišly pochopitelně i děti. Mimo hrací plochu na ně čekal například skákací hrad. Všichni se pak mohli osvěžit chlazenou limonádou či pivem a posilnit grilovaným masem nebo dokřupava opečenou klobáskou.

„Pro návštěvníky je připravená bohatá tombola, v které čeká na výherce skutečně zajímavé a hodnotné ceny," poznamenala Jitka Hanibalová.

Večer si pak všichni za doprovodu Sklepmistů zatančili a hlavně se skvěle pobavili.